47 sene 3 ay görev yaptı

Bilecik Atatürk İlkokulu’nun sevilen Müdürü Anlaklı Başdemir, 47 yıl 3 ay fariza süresinin ardından emekliliğe ayrılırken, namına veda yemeği düzenlendi.

Yaklaşık eksik çağ sürdürdüğü görevini gelişigüzel dolaşma bihakkın namına getiren liyakatli tıpkısı hoca adına Bilecik kamuoyunun içtinap etmek ve sevgisini kazanan Anlaklı Başdemir’e tekaüt olmasından muhit veda yemeği düzenlendi. Form Hoca Evinde düzenlenen yemeğe Bilecik İl Milli Terbiye Müdürü Mustafa Sami Akyol, Başmuallim Yardımcıları Tahsin Yazır ve Günahsız Çelik, Idarehane Müdürleri Bilal Eği, Osman Bat, Ulvi Güder, Zekai Çobandere, İsa Çağ ve okul müdürleri katıldı.

Yemekte müşavere işleyen Bilecik Milli Yetişek Müdürü Mustafa Sami Akyol, “Kıymetli faaliyet arkadaşımız Anlaklı Başdemir beyefendiye emeklilik hayatında ailesiyle mutlu ve rahat tıpkısı avlu diliyorum. İnşallah Zeki Bey kabil sair personellerimizde zamanı geldiğinde dimdik ve bahtiyar ayrımsız şekilde emekliliklerine kavuşurlar” dedi.

Veda ve teşekkür yemeği için mutlu olduğunu söyleyen Zeki Başdemir, “Bu iyice kemirmek üzere özellikle İl Milli Eğitim Bilimi Müdürümüz Mustafa Sami Akyol ve yöneticilerimiz koyulmak üzere hep personel ve himmet arkadaşlarıma çokça teşekkür ediyorum. Sizlerden ayrıldığım amacıyla üzgünüm. Hakkınızı helal edin. Hepinize hayatınızda muvaffakiyet diliyorum” dedi.

Program Anlaklı Başdemir’ in rabıt çalıp yırlamak söylemesinden sonra Başmuallim Akyol eliyle kendisine ödül sunma edilmesiyle sona erdi. – BİLECİK

Share: