Isparta’da 7 mahiye aylı kadını kıskançlık zımnında öldürmüş

Isparta’dahi önder nikahlı yerine yaşadığı 7 aylık aylı Raziye Karabuğa’yı (24) tüfekle öldüren Şehmuz G. (18) hakkında ağırlaştırılmış müebbet mapushane talebiyle hazırlanan savca Isparta 2’nci Kırıcı Ukubet Mahkemesi yoluyla akseptans edildi.

Olay 1 Mart haset merkeze mecbur Yazısöğüt Köyü namuslu meydana geldi. Şehmuz G. ile 1 yıldır imamlı nikahlı kendisine yaşadığı ve 7 maaş iki canlı olan Raziye Karabuğa otomobille gezmeye bundan sonra. Bu tam çift beyninde tartışma bundan sonra. Tartışma sonucunda Şehmuz G., Raziye Karabuğa’yı yanındaki tüfekle 2 el dokunaklı ederek mebde ve ciğer bölgesinden vurdu. Şehmuz G., alçak yaralanan Raziye Karabuğa’yı Isparta Site Hastanesi’ne bırakarak, fenomen yerinden kaçtı. Raziye Karabuğa ve karnındaki bebek kül müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından polis vasıtasıyla gözaltına alınan Şehmuz G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şehmus G., hakkında ‘Gebe olduğu aşina kadını öldürme’ suçundan savca hazırlandı. Hazırlanan iddianame Isparta 2’nci Vahim Ukubet Mahkemesi’nce akseptans edilirken, Şehmuz G., üzerine ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezası istendi. İddianamede Şehmuz G.’nin ifadelerine dahi düz verildi. Şehmuz G., fenomen anına ilgilendiren verdiği ifadede imam nikahlı yaşadığı Raziye Karabuğa’nın kendisinden 7 mahiye yüklü olduğunu, fenomen haset saat 20.00 sıralarında otomobille gezintiye çıktıklarını anlattı. İlk adına Ayazmana Mesirelik Alanına gittiklerini ve orada 3 alkollü içki içtiğini tamlayan Şehmuz G., henüz sonradan aracına gaz aldığını ve oradan de Yazısöğüt Köyü yakınlarına ara bulucu park ettiklerini söyledi. Burada 2 alkollü içki henüz içtikten sonra Raziye Karabuğa ile benzin istasyonunda bambaşka bir erkeğe dikkatli titiz bakması dolayısıyla tartışma yaşadıklarını rapor eden Şehmuz G., “Kıskançlıktan kıran tartıştık. Bu sırada sinirlenerek hariç çıktım. Aracımda daim sıfır fakat akşamları hariç çıktığımda yanıma aldığım pompalı tüfekle aracın vazıh olan güdücü kapısından içeriye akla yatkın 2 ahali acı ettim. Eşimin yüzünde soluk görünce Şehir Hastanesi’ne götürdüm ve görevliler sedyeye koyarak eşimi götürdüler. Ben bile hastaneden araçla ayrıldım” ifadelerini kullandı.

Şehmuz G., olayda kullandığı tüfeği sayrılarevi çıkışı çöp kutusuna attığını henüz bilahare polislerin kendisini yakaladığını, nadim olduğunu ve bire bir anlık öfkeyle cinayeti işlediğini kabul ettiğini üstelik belirtti. – ISPARTAShare: