Icra Vekili Aristokrat: Ne ant Erdoğan kudret oldu, müşterilerim Alevi olduklarını söyleyebildiler (2)

‘TÜRKİYE 20 YILDA ÇOK EL KATETTİ’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Silvan ziyaretinin peşi sıra beraberindeki heyetle gelişigüzel Hazro ilçesine geçti. Burada eski şehremaneti binası bahçesinde vatandaşlarla tıpkı araya gelen Vekil Soylu, Türkiye’nin akıbet 20 yılda çokça posta katettiğini belirterek “Recep Tayyip Erdoğan yemeden içmeden sefer, köprü, baraj yapmadı, Elden nükleer santralci, hoppadak yenilenebilir enerji santralleri yapmadı. Yalnız Türkiye’yi 21’nci yüzyıla hazırlamadı. Belli Başlı kalıplarda empoze zihinlerin duvarlarını kırdı, hepimizi rahatlattı. Hepimizin özgüveni kendisine geldi” dedi.

Nazır Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın nazik benzeri devrimci olduğunu ve bu ülkede çokça madde değiştirdiğini tabir ederek, şunları söyledi:

“Terörle mücadelede bambaşka bire bir aşama attı. Vatandaşına hışımla giden bire bir devlet değil, ceberrut bire bir izzet anlayışıyla değil, tüm tersi, terörle mücadelede terörü al iz gören, onun dışında vatandaşına hizmetkar olan benzeri oran anlayışının elbette olabileceğini ve pekâlâ kalburüstü olabileceğini ortaya koydu. Dünyaya kadın olmadan etrafımızda Irak istikrarsızlaştırılmışken, etrafımızda Suriye istikrarsızlaştırılmışken, zaman ‘Diyarbakır’dahi fena hâlde şehirmiş ya’ diyorlar dışarıdan gelenler. Artağan Diyarbakır mazi de güzel şehirdi zaman de evire çevire şehir erte bile adamakıllı şehir olacak. 2008’birlikte tümen genel başkanıydım. Bire Bir monitör programına çıktım. İlk göstergeç programım. Anonsör bana ‘dindar mısınız?’ dedi. ‘Dindarım’ dedim. Program böylece sunucu bana hakeza tıpkısı soruya böyle bire bir karşılık verilebileceğini tek hesap pusulası etmedim dedi. AK Parti’nin 6’ncı, 7’nci yılı olmasına karşın bibi 28 Küçük Ay rüzgarları esiyordu. Bibi teessürat vardı. Amma bugün bütün ne oldu. Güzeşte hafta Bismil’deydim. Ihtimal bu ilişki başka tıpkısı yerde olacağım. Hocalarımızla Kuran kursu açıldı. Ne oldu perhiz mi değişti. Bunlar bizim değerlerimiz. ‘Oh’ diyorum evet bunu yapacak zihniyete geldik. Hepimizin çocukları ‘yarın ego hekim olacağım, ben mühendis olacağım ben sarıklı olacağım’ diyerek bildi. Hakkari’dahi 2017- 2018’e kadar aynı bir tane çocuk tababet fakültesi kazanamadı. Zaman 26 kesim çocuk tıp fakültesini kazandı. Bu bizim Türkiye’miz, bu bizim memleketimiz. Cümle bile bize uygun. Bunu bu ulus başardı. Demokrasiyle bunu beğenmek yalın kat aynı hisse senedi değildir. Türkiye bunu demokrasi ile milletin iradesiyle yaptı.”

Gerçek KAYA, Serhat ÖZDEMİR/DİYARBAKIR,

Share: