Ailelerin direnişi 34’üncü haftasında

Hakkari’de çocukları yıldırı örgütü PKK aracılığıyla kaçırılan ailelerin eylemi 34’üncü haftada de bitmeme etti.

Çocuklarının terör örgütü PKK yoluyla kaçırıldığını söyleyen aileler, 34’üncü haftada dahi Cumhuriyet Caddesi’nde tıpkısı araya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları ile çocuklarının fotoğrafları ile ve pankartla HDP İl Başkanlığı binasına büyüklüğünde slogan atarak yürüdü. Parti binasındaki HDP’liler faziletli sesle saz açıp eylemi engellemeye çalışırken, aileler eylemlerini sürdürmeye bitmeme etti. Motto atan aileler, “Anneler kazanacak, PKK, HDP kaybedecek” dedi.

Kardeşi dağa çıkartılan Leyla Ekinci, “Öncelikle El- Kilit Operasyonu bölgesinde EYP patlaması sonucu sonuç şehidimiz Uzman Çavuş İbrahim Han’a ve diğer eksiksiz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kâfi daha çok, kardeş kardeşi vurmasın. Eş, korkmayın, birleşelim. Bilcümle bu arada evlatlarımızı dağdan indirelim. İnanıyoruz kim azimle seslerini yükselten tığ annelerin sebebiyle terör örgütlerinin elinde kâin yavrularımızı kurtaracağız. Döl nöbetindeki hep annelerle birlikte teröre son diyoruz. Teröre ilenç ediyoruz. Bizler zaman burada dağa kaçırılmış, kandırılmış, çocuklarımıza birleşmek ve sesimizi açıklamak amacıyla Hakkari anneleri ve kıygın edilmiş aileler kendisine bütün bulunmaktayız. 34. haftadır haykırıyoruz ve haykırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaklaşık 11 sene önceki çocuğu dağa kaçırılan Halil İbrahim Yalçın ise eşinin giydiği tişörtün üzerindeki çocuğunun fotoğrafını göstererek, çocuğunun bulunmasını istedi. – HAKKARİ

Share: