Husumetlisinin evini kundaklamaya gitti, ağabeyi vuruldu

Kocaeli’de bire bir zat husumetlisi olduğu şahsın evini kundaklayıp kaçarken, kaçan şahsın ağabeyi açılan yara sonucu yaralandı. Silahla yaralanan ağabey ve kundaklama işleyen kardeşin evlerinde yapılan aramalarda silah ve eroin konu bulundu.

Olay, Kartepe Emekevler Mahallesi Cumhur Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, 12 Haziran 2022 tarihinde komşu olan Muhammet Fert A. (20) ile Erdinç D. (28) beyninde tartışma daha çok. Tartışmanın büyümesi üstüne Muhammet Duygusal A. silahla Erdinç D.’yi silahla yaraladı. Olayın peşi sıra Muhammet Birey A. tutuklandı. Mevkufiyet süresi içerisinde Muhammet Fert A’nın ailesi, Erdinç D. ve ailesi tarafından yıldırma edildiklerini ve kapılarının işaretlendikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Olaydan 3,5 ay sonra adli taharri neredeyse azade mütezayit Muhammet Birey A. ise tehditler cihetiyle ailesi ile alay malay İzmir’e gitti. Orada benzeri süre artan Muhammet Birey A. evini feda etmek amacıyla tahminî tıpkı hafta evvel Kartepe’ye geldi.

Husumetlisinin evini yaktı

28 Kasım sabahı Cumhur Sokak’taki evinde kötü kokuları ile uyanan Muhammet Can A. yangını söndürmeye çalıştı. Bu esnada karşısında husumetlisi Erdinç D.’yi gören Muhammet Fert A. evi kundakladığı düşüncesiyle havaya birkaç halk elem açması konusunda Erdinç D. olay yerinden kaçtı. Cebe seslerini duyan Erdinç D.’nin abisi Erdem D. (32) Muhammet Can A.’nın evine akla yatkın yöneldi. Muhammet Duygusal A. husumetlisinin abisi Fazilet D.’yi silahla vurarak yaraladı. Cebe seslerini duyan belde sakinleri 112 Ivedi Davet Merkezine ihbarda bulundu. Olay adına mevrut keyif ekipleri vasıtasıyla gaileli Fazilet D. ambulansla Kocaeli Büyüklük Hastanesine kaldırıldı.

Evden maden ve zırh artık

Polis silahı ile alay malay Muhammet Can A. ve Erdinç D.’yi görüngü durumunda yakalayarak gözaltına aldı. Şahısların evlerinde zırh araması yapıldığı sırada mızrap maddeler ele geçirildi. Yaralanan Yiğitlik D.’nin evinde 1 kilogram 244 gram kötü, 29 skor komprime şeklinde bireşimli ecza, 1 adet ahali telsizi ve 1 sayı kırılan terazi ele geçirildi. Erdinç D.’nin evinde yapılan aramalarda ise 5 skor ruhsatsız tabanca, 27 nüsha fişek, 1 skor kama ve 1 sayı bilezik yakalandı.

Taraflar tutuklandı

Emniyetteki ifadelerinin ardından işlemleri tamamlanan kişiler adli makamlara gönderme edildiler. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Muhammet Duygusal A.(20) isteyerek cerh suçundan tutuklanırken, Yiğitlik D.(28) ise kalifiye yerine hane dokunulmazlığını ihlal etme ve mala uymazlık ödeme suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi. Dertli Yiğitlik D.’nin tedavisinin ise kaldırıldığı hastanede devam ettiği öğrenildi. – KOCAELİ

Share: