Hekimlerden Ttb Biçim Konseyi’ne İstifa Çağrısı

KEMAL ITIBAR ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Biçim Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyevi cebe kullanıldığı yönündeki açıklaması üzerine müstacel davet ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde tıpkı araya mevrut 15 otacı odasının temsilcileri, TTB Şekil Konseyi’ne incizap çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Cıvıl Cıvıl, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Otacı Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetsever Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan kuma açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Tarz Konseyi istifaya davet edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI YILDIRI ÖRGÜTÜ İLE ADETA MÜŞTEREK GETİRME EMELLERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR KAT HENÜZ İLAN EDİYORUZ”

Eş açıklamayı Aksaray Doktor Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Kâin Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin ayn bebeği mefret Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı tuhaf bühtan ve karalamalara cebin burun alabilmek amacıyla ivedili çağrısıyla Aksaray’da bir araya gelen Anadolu doktor odaları başbuğ ve temsilcileri adına; Türk Tabipleri Birliği Gestalt Konseyi’nin derhal incizap etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden her Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği mevcut Format Konseyi’ni tamam iletişim araçlarını kullanarak ricat etmeye davet etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu mendebur fenomen nedeniyle çabucak alışılmamış umumi kurul yarmak üzere toplantı kararı almasını, yekpare hekimlerimizin odalarına topluluk çıkarak hem ülkemiz konusunda hem birlikte kamu hekimler üstüne oynanan bu yapışkan oyunları kaldırılmış etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları güya savunucusu’ kabil zar ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla kolpo geçmelerini, ülkemiz üzerinde dış güçlerle ahali ele vererek oynanan seçkin soy kalıntı oyunu gördüğümüzü; doktorculuk mesleğini eli hunriz terör örgütü ile adeta yan yana getirme emellerine katiyen müsaade vermeyeceğimizin bilinmesini bire bir sefer henüz zar ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN ÖĞÜN ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA DEVAM EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu hümayun reviş, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin posta rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir. Burada yabansı toplantı çağrısına katılan umum tabip odaları yerine bu hususlarda uygun olduğumuzu bütün Türk hekimlerine ve ermiş milletimize bildirme ederiz.”

Share: