Gürcistan’a kaçarken yakalanan sanığa 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili müebbet ve 46 yıl 8 ay mapus cezası

Kayseri’bile 4 kişinin öldürülmesine ilişik yargılanan, Gürcistan’a bakmak üzereyken yakalanan maznun, müebbet ve 46 sene 8 kamer hapishane cezasına çarptırıldı.

3. Aheste Ukubet Mahkemesinde bugün görülecek değişmeyen duruşması öncesi tutuksuz maznun H.D.G’nin yasa dışı yollardan Gürcistan’ın Batum kentine kaçacağını tespit eden İl Itimat Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri, Artvin’in Hopa ilçesinde görevlendirildi.

5 dönem süren fiziki izlem sonucu sanık, Artvin’in Borçka ilçesindeki dağlık alanda Gürcistan’a yaklaşmak üzereyken yakalandı.

2005’te Soner Çelik, Mustafa Kaan ve Zekeriya Atmaca ile 2014 yılında Mustafa Salim’in öldürülmesine ait daha evvel yargılandığı davada beraat fail H.D.G, itiraz konusunda Yargıtayın fesih ilamının ardından 3. Bati Ukubet Mahkemesinde yeniden hakim karşısına çıktı.

Duruşma savcısı, sanığın Sağlıklı, Kaan ve Delimsirek’i “kasten öldürdüğü” iddiasıyla cezalandırılmasını istedi.

Sanık H.D.G, savunmasında maktuller ve öldürenleri tanımadığını, bigünah olduğunu öne sürerek, beraatini ve tahliyesini istek etti.

Mahkeme heyeti, sanık H.D.G’ye Sağlıklı’i “bile bile öldürmek”kap müebbet, Kaan ve Şahin’i “bilerek çivilemek”deri de 46 sene 8 ay mahpushane cezası verdi.

Heyet, Çelik’ın öldürülmesine ilgilendiren sanığın delil yetersizliğinden beraatine hükmetti.

Share: