GÜNEYCE KÖYÜNDE 35 YIL EVVEL PKK’NIN KATLETTİĞİ 12 KİŞİ ANILDI

ŞIRNAK’ın Güneyce köyünde, 35 sene önceki terör örgütü PKK’nın evlerine düzenlediği saldırıda annesi, babası ve eşinin üstelik aralarında bulunduğu 6’sı çocuk, 2’si iki canlı, 12 akrabası maktul Şehmuz Güngör (61) ve akrabaları, katliamın herhangi bir yıl dönümünde köye gelip, onları anıyor, evden geriye mütezayit enkaza Türk bayrağı asıp, terörü lanetliyor.

Şırnak’ta Gabar Dağı eteklerinde kâin Güneyce köyünde, 21 Eylül 1987’üstelik, terör örgütü PKK mensupları, Güngör ailesinin yaşadığı eve çevik düzenledi. Saldırıda Güngör ailesinden Rıfat (80), Emine (70), Sait (35), Behiye (32), Huhe (35), Hizne (34), Azime (15), Görüntü (4), Abdulcebar (2), Sacider (2) ile gebe olan Narinç (33) ve Emine (19) karnında bebekleri ile öldürüldü. Saldırıdan biricik kurtulan ise 6 yaşındaki Fettah Güngör oldu. Saldırıda annesi, babası ve eşi Huhe Güngör’ü kaybeden Şehmuz Güngör, olayın seçme yıl dönümünde yaşadığı Aslanbaşar köyünden, Güneyce köyüne gelerek, akrabaları ile gelişigüzel evden geriye kalan enkaza Türk bayrağı asıyor. Güngör, anne babasının hatıralarının olduğu enkaza bakıp yıldırı örgütü PKK’yı lanetliyor.

‘BABAMI SAĞLIKLI KENDISINE ATEŞİN İÇİNE ATTILAR’

Şehmuz Güngör (61) görüngü sırasında köyde olmadığını belirterek, ‘Buraya dominant düzenlediler. Babamı, annemi, özge çocukları, bazı 1 yaşında bazen 2 yaşında, birtakım 30 yaşında şehit ettiler. Evimizi yaktılar. Babamı salim kendisine ateşli içine attılar. Bunların tek dini, imanı bulunmayan. Tek kimesne zannetmesin ki bunlar Kürtler için, Kürtlerin hakkı amacıyla çalışıyorlar. Bunlar haindirler ve bu devletin düşmanı olanlar hepimizin düşmanıdır. Biz bunu unutmayacağız. Rastgele sene 21 Eylülde biz gelip örgütü lanetliyoruz. Bunu yapanları lanetliyoruz. Seçme antlaşma geleceğiz” dedi.

Anma programına katılanlar adına mütekellim Mehmet Nuri Güngör de, olayın üzerinden 35 yıl geçmesine acısını güzeşte kadar hissettiklerini ifade ederek, ’40 yıla yakındır çocuk, karı, erkek, dinç, yaşlı ayrımı yapmaksızın binlerce vatandaşımızı, korucumuzu, askerimizi şehit eden bu kalleşleri kınıyor ve lanetliyoruz. Allah’ın dahi laneti bu hainlerin ve destekçilerinin üzerine olsun. Ayrımsız süt kuzusu veya benzeri nemli adam ne yapmış olabilir ki yakılarak öldürülmeyi adalet etsin 35 sene evvelki bu katliamı gerçekleştirmelerinin sebebi dahi PKK’nın bölgedeki sözde komutanlarından olan ‘Zeki Parmaksız’ harf adlı Şemdin Sakık’ın olaydan 3 sene ilk evin büyüklerinden olan Şeyhmus Güngör kabil vatansever isimlerin koruculuk yapmalarından duyduğu maraz ve bölgede imdi refahlı gezemeyeceklerini anlamalarıdır. 1987’den geçmiş benzeri olayda parmağı kopan alçak Şemdin Sakık, olayın müsebbibi yerine Şehmus Güngör’ü göstermiş ve umum aileyi meram almıştı. Bunu mazeret eden hainler koskoca aileyi namevcut ettiler. Kürtler’in hakkını savunuyoruz diyen bu hainlerin Kürtleri lacerem savunduğunu anlayın demin” diye niteleyerek konuştu.Share: