PKK’nın katlettiği yakınlarını saldırının gerçekleştiği eve Türk Bayrağı asarak andılar

Şırnak’ın Güneyce köyü Berman mezrasında 35 sene önce PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu ailesinden 4’ü yavru, 6’sı avrat 12 kişiyi kaybeden Şehmuz Güngör (61) ile yakınları, katliamın yaşandığı eve Türk bayrağı astı.

???????Berman mezrasında 21 Ilkgüz 1987’de PKK’lı teröristlerin saldırısında yakınlarını kaybeden Güngör, katliamın yıl dönümünde babaevine akrabaları ile Türk bayrağı astı, hayatını kaybedenler amacıyla dua etti.

Güngör, olayın unutulmaması için temas yıl burada etkinlik yapacaklarını aktararak, yıldırı örgütü PKK’ya aksülamel gösterdi.

Terör örgütünün Kürtlerin düşmanı olduğunu kaydeden Güngör, “Bunların Kürtlükle alakası yoktur. Çocuklarımıza vasiyet ediyoruz, tığ ölsek üstelik onlar buraya gelip bu etkinliği gerçekleştirecek. Terörün yaptığı çetin katliamı herkese gösterecekler.” diye konuştu.

Mehmet Nuri Güngör dahi saldırının üzerinden 35 sene geçtiğini fakat acılarının önceki periyot kabil dinç olduğunu tabir ederek, terör örgütünü kınadığını ve lanetlediğini bildirdi.

Terörle mücadeleden vazgeçmeyeceklerini anlatım eden Güngör, “Toplantı amacımız, bizleri burada yok etmeye çalışanlara cebin bayrağımızı dalgalandırdığımızı ve gölgesinde vatan nöbetini beklediğimizi göstermektir.” dedi.

Fatma Güngör da yaşananları anne ve babasından bütün dinlediğini, insanların terör örgütü vasıtasıyla katledilmesinin akseptans edilemez olduğunu aktardı.

Güngör, “Aynı çocuk masallarla büyüyor. Biz terörün yaptığı olaylarla büyüdük. Onları kınıyor, lanetliyoruz. sürekli tığ buradayız. Yıllar geçse birlikte bu olayı unutmayacağız.” ifadelerini kullandı.

PKK’lı teröristlerin saldırısında bire bir aileden Rıfat (80), Emine (70), Sait (35), Behiye (32), Narinç (35), Huhe (34), Hizne (33), Emine (20), Azime (15) Imge (4), Abdulcebar (2) ve Sacide Güngör (2) katledilmiş, Fettah Güngör (6) ise dokunaklı yaralanmıştı.

Share: