Gün Doğusu Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Foto Yarışması sonuçlandı

Gün Doğusu Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) düzenlenen 4. Foto Yarışması’nda, Küçük Asya Ajansı (AA) foto muhabiri Melik Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Umumi Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı bağlanmış açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kalaba el sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri civar plana intikal etmek, işık sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı çıkarmak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Yarışma marifetiyle işık sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Şarki Karadeniz’in devlet ve ilçelerinin tanıtılması için belgelik oluşturulduğunu ifade etti.

Şentürk, yarışmaya 375 fotoğraf sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye doğruluk kazandığını, dereceye girenlere para ödülü ve çeşitli hediyeler verileceğini kaydetti.

Mürtefi Mermertaş’ın birinci, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA fotoğraf muhabiri Melik Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Hâkim Eryılmaz, Mürtefi Fert ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB özel ödülü, dron ödülü ile hakem heyeti hususi ödülüne layık görüldü.

Share: