Gaziantep’te şiddet reformuyla ilgilendiren panel düzenlendi

Gaziantep’te hüküm reformuyla ilgili siyasal düzenlendi.

Henüz İyi Hüküm Derneği Umumi Sekreteri Meral Tuğçe Özbilen, Dünya Gazetesi’nin, “Ekonomi ve Hususiyet Buluşmaları” kapsamında, Güneydoğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu ev sahipliğinde kentteki benzeri otelde düzenelen “İstikrarlı büyüme ve kalkınma için A’dan Z’ye Türk hız reformu” konulu panelde konuştu.

Türkiye’nin encam bol bolamat düzeyine, hukukun üstünlüğü ve egemenlik marifetiyle ulaşacağına inandıklarını ifade fail Özbilen, “Derneğimizin mahkeme kararı sistemi için sunma ciddi önerisi, yargılamalarda delillerin umum ve akla yatkın ifşası ve ibrazı önerisidir. Bu öneri 2012 yılında yargıda ıslah hareketi adına yola sorti sebebimizdir. Bu teklif gerçekleştiği taktirde yıllardır süren davaları 3-4 ayda ve bir tane celsede bitirmenin da önü açılacaktır.” diye konuştu.

Derneğin kitaplar hazırladığını belirten Özbilen, hazırladıkları kitaptaki konuları, Acun Gazetesi ile gelişigüzel “Iktisat ve Ülfet Buluşmaları” ismini verdikleri toplantı serileriyle aksiyon dünyası ve hukukçulara anlattıklarını söyledi.

Toplantıya Gaziantep Uran Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Baro Başkanı İskender Alp, GÜNSİFED Başkanı Enver Öztürkmen ile iş adamları ve avukatlar katıldı.

Açılış konuşmasının arkası sıra Acun Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Melik Güldağ’ın moderatörlüğünde planlı panelde, Elan İyi Mahkeme Kararı Derneği Başkanı Mehmet Dönüş, “A’dan Z’ye Türk karar reformu”, TOBB Iktisat ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi akademisyen Prof. Dr. Fatih Özatay ise “İstikrarlı büyüme için yapısal reformlar üstüne dil cambazı olarak saha aldı.

Share: