Gaziantep Kalyon Stadı milli pik hazırlanıyor

Gaziantep’te oynanacak olan Türkiye-Çekya maçı öncesi Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda koltuk yenileme, bakım, temizlik ve farklı icraat akıbet hızıyla bitmeme ediyor.

Dünya Kupası nedeniyle verilen arada 2 özel yarışma oyanayacak olan A Milli Ayak Topu Takımı, evvel maçını yarın Diyarbakır’de İskoçya ile, ikinci mücadelesini ise 19 Son Teşrin Cumartesi akşamı Gaziantep’te Çekya’yla yapacak. Türkiye – Çekya karşılaşmasının familya sahipliğini üstlenecek Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda ise hummalı tıpkısı çalışma var.

Koltuklar yenileniyor, statta umumi temizlik ve hizmet çalışmaları yapılıyor

Çekya mücadelesi öncesi statta payanda restorasyon, hizmet, kovanlık ve ayrıksı çalışmalar bitmeme ediyor. Yapılan icraat ve son hazırlıklar için hikmet veren Kalyon Stadı Müdürü Vahdettin Balsu, “Tahminî 20 yıllık aranın ardından A Milli Futbol Takımı’nı şehrimizde ve stadımızda ağırlayacağız. Bu boyut bizim üzere çok balaban aynı değer. O yüzden sahamızı dahi o maça büyüklüğünde hazır kuzuluk getireceğiz. Bu çerçevede tribünlerde bazı koltukların değişimi yapıldı. Kamu koltukların ve tribünlerin temizliği yapılıyor. Kayran zeminimizde bile seçkin yüklülük namevcut, zeminimiz bile pik hazır. Karşılaşma günü temas molekül iyicene olacak diye niteleyerek düşünüyoruz. Milli maç üzere hafta başından itibaren alçak aynı say harcamaya başladık ve cuma gününe kadar dahi tıpkısı terslik olmazsa çalışmalarımızı tamamlayacağız” dedi. – GAZİANTEP

Share: