Gaziantep Kalyon Stadı milli maça hazırlanıyor

– Gaziantep Kalyon Stadı milli pik hazırlanıyor

GAZİANTEP – Gaziantep’te oynanacak olan Türkiye-Çekya maçı öncesi Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda bindi restorasyon, bakım, arılık ve başka çalışmalar akıbet hızıyla devam ediyor.

Acun Kupası zımnında verilen arada 2 özel müsabaka oyanayacak olan A Milli Futbol Takımı, evvel maçını yarın Diyarbakır’birlikte İskoçya ile, ikinci mücadelesini ise 19 Teşrinisani Cumartesi akşamı Gaziantep’te Çekya’yla yapacak. Türkiye – Çekya karşılaşmasının ocak sahipliğini üstlenecek Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda ise canlı tıpkısı mücahede var.

Koltuklar yenileniyor, statta genel günahsızlık ve bakım çalışmaları yapılıyor

Çekya mücadelesi öncesi statta dayanak yenileme, hizmet, saffet ve ayrıksı çalışmalar devam ediyor. Yapılan icraat ve akıbet hazırlıklar üzerine bilgi veren Kalyon Stadı Müdürü Vahdettin Balsu, “Kısaca 20 yıllık aranın ardından A Milli Futbol Takımı’nı şehrimizde ve stadımızda ağırlayacağız. Bu ebat bizim üzere haddinden fazla nazik aynı itibar. O yüzden sahamızı da o maça kadar amade kuzuluk getireceğiz. Bu çerçevede tribünlerde bazen koltukların değişimi yapıldı. Bilcümle koltukların ve tribünlerin temizliği yapılıyor. Vadi zeminimizde dahi temas etki bulunmayan, zeminimiz dahi pik hazır. Maç günü seçkin madde evire çevire olacak diye düşünüyoruz. Milli karşılaşma için hafta esasen itibaren dokunaklı tıpkısı iş harcamaya başladık ve cuma namazı gününe büyüklüğünde da benzeri huysuzluk olmazsa çalışmalarımızı tamamlayacağız” dedi.

Share: