Faturalarını Ödeyemediği İçin Ruh, Akarsu ve Tabii Gazı Kesilen ve İşi Olmayan Osmaniyeli Güldane Atmaca: “1 Haftadır Kemirmek Yemiyorum”

HISSE SENEDI DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde canlı 49 yaşındaki 3 çocuk annesi Güldane Delimsirek, kestirmece 1 aydır faturasını ödeyemediği için hareketlilik, akarsu ve tabii gazı kesilen evde dirim mücadelesi veriyor. Bozuk eşinin kendisini evden takip etmek istediğini istikbal süren Atmaca, “Hakeza zaruret içre bekliyorum apayrı bire bir çarem bulunmayan benim, hangi yapabilirim? 1 haftadan beri yemiyorum, bulunmayan. Olduğu ant yiyorum olmadığı ahit namevcut yani” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Cengiz Topel Mahallesi’nde oturan, her işi ve geliri sıfır Güldane Delice, 2021 yılında eşiyle anlaşmalı boşandı. Faturalarını ödeyemediği amacıyla hayatiyet, akarsu ve natürel gazın kesildiğini belirten 3 yavru annesi Delice, bozuk eşi yoluyla dahi evden çıkarılmak istendiğini müstakbel sürdü. Delicesine, şöyle konuştu:

“ELEKTRİĞİM, SUYUM HİÇBİR ŞEYİM NAMEVCUT

“25 almanak evliliğim vardı amma eş bire bir Suriyeli avrat alıp bırakınca ben kıygın durumdayım. Evim, barkım, gelirim hiçbir şeyim yok. Elektriğim, suyum hiçbir şeyim yok, devasız tıpkısı şekilde bekliyorum, ne yapabilirim? Kişi ayaklarımın üzerinde durmak için ayrımsız iş istiyorum, aynı yuva istiyorum. Böyle yokluk ortamında bekliyorum başka ayrımsız çarem bulunmayan benim, ne yapabilirim? 1 haftadan beri yemiyorum, bulunmayan. Olduğu ant yiyorum olmadığı ahit yok yani. Ailem yok eş çıkmıyor. Annem son etti babam da mağdur, onlar birlikte benden berbat.

“ESKİ EŞİM EVDEN ÇIK DİYOR”

Cavlamak istiyorum eksantrik çarem namevcut benim, ne yapabilirim? Çaresizlik içre bekliyorum, umutsuzluk zarfında bekliyorum amma namevcut şansım namevcut. Suyum birlikte çökelek, elektriğim, katıksız gazım… Aşağıdan günce bire bir bidon su alıyorum, o suyla ne yapabilirim ben? Hiçbir şeyim yok yani, yapamıyorum olmuyor. Adamda bıraktı gitti evlatlarım bile bakmıyor. Sahibim Cenabıhak, eksantrik kimsem yok benim. Demin ben bilfarz boşanırken bana imzayı attırdı amma şimdi daima ‘evimden çık’ diyor, evden çıkmamı istiyor âdem, hangi yapabilirim? Aile kendinin üzerine, yaylayı sattı, burası dahi kendinin üzerine daima bana çık diyor. ‘Ben kendim oturacağım, ben geleceğim’ deyip beni daima taciz ediyor. Evim barkım hiçbir şeyim yok.”

Share: