Giresunspor’dan taşkınlık ve atak girişimi açıklaması Açıklaması

Spor Dip Süper Öbek ekiplerinden Bitexen Giresunspor, MKE Ankaragücü karşılaşması sonrası taşkınlık intikal etmek ve akın yapmak isteyen kişiler için kanuni proses başlatıldığını bildirdi.

Kulübün genel ağ sitesinden yapılan açıklamada, ligin 11. haftasında oynanan MKE Ankaragücü maçının peşi sıra 15-20 şahsiyet benzeri takım vasıtasıyla çıkartılmak maksut taşkınlık ve ofans girişimi kınandı.

“Bu kişilerin kanun uğrunda muktezi cezayı alabilmesi amacıyla kanuncu süreci başlattığımızın bilinmesini kamuoyuna duyururuz.” ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kulübümüze ameliyat koparmak atlaya zıplaya ustalık heyet ve futbolcularımız başta girmek amacıyla, yeşil-beyazlı camiamıza çevirgeç uzatıp takımın huzurunu bozmaya çalışanlara Giresun halkı zamanı geldiğinde müstelzim cevabı verecektir. Baran, mil demeden seçkin zaman yeşil-beyazlı formanın yanı sıra olan binlerce Giresunspor taraftarının tepkisini çekici bu kerih olay, Giresun namına üzüntü vericidir. Giresunspor’umuz değme devir olduğu üzere zaman da çotanak armanın etrafında kenetlenmiş temel taraftarlarıyla Süper Tabur’deki mücadelesine bitmeme edecektir.”

Share: