Eskişehirli ve Mersinli Füru ‘Bilimle Mesafeler Engel Değil’ Etkinliğinde Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ve Sazak Büyükşehir Belediyesi hisse senedi birliğiyle, ‘Bilimle Mesafeler Engel Değil’ etkinliği düzenlendi.

EBB’nin misafiri yerine Tarsus’tan gelen Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Yavru Fen, Teknoloji Atölyesi öğrencileri ve öğretmenleri, Eskişehirli çocuklarla Bilgi Deney Merkezi’nde tıpkısı araya geldi. Alay Malay Robotik Kodlama Atölyesi, 3 Boyutlu Dizayn Atölyesi ve Ahşap Atölyesi’ne katılan kollar, eğlenirken öğrendi. Üç bölüm süren atölyelerin peşi sıra şehri birlikte beraber gezen ayrıntılar, Sazova Marifet Hars ve Görüşme Parkı, Masal Şatosu, Deniz Hırsızı Gemisi, Zooloji Bahçesi ve müzelerini görüşme etti; Pörsümüş Çayı üstünde bot turuna daha çok.

Eskişehir’üstelik olmaktan duydukları mutluluğu tamlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi işlik yürütücüleri, “Eskişehir oldukça çocukların hayallerini süsleyen benzeri şehir. Burada hayata geçirilen projeleri çocuklarımızla gelişigüzel yakından görmekten büyük bahtiyarlık duyduk. Bilgelik Deneyim Merkezi ve Sabancı Uzay Evi çocuklar amacıyla iri bire bir baht. Bizler dahi Sazak’de gerçekleştirdiğimiz atölyeleri burada Eskişehirli çocuklarla alay malay uygulamak istedik. Familya sahipliği dolayısıyla Sayın Yılmayan Büyükerşen ve ekibine haddinden fazla teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Share: