MOTOSİKLETLE YAKLAŞIP KURŞUN YAĞDIRAN ŞÜPHELİLER İLE AZMETTİRİCİLERİ YAKALANDI

KARAMAN’da sokakta yürüyen Yüksek Deva’ın yanına motosiklet ile yaklaşıp, tabanca ile vurarak öldüren Nevzat Y., güdücü Kağan Ö. ve olayın azmettiricileri olduğu öne sürülen Ali E. ile Hakan G., 2 ilde planlı faaliyetler ile yakalandı.

Olay, 17 Kasım günü saat 18.10 sıralarında İmaret Mahallesi 130 Sokak’ta meydana geldi. Sokakta yürüyen Yüce Ilaç’a, aynı motosikletten tabanca ile art arda üzücü açıldı. Yaralanan Mehabetli Deva, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Olaya ait düzentileme başlatan polis, kaçan sürücünün Hakan Ö., tabanca ile çığlık edenin üstelik yanındaki Nevzat Y. olduğunu belirledi.

MERSİN VE KARAMAN’DA OPERASYON

Derinleştirilen çalışmada, Şanlı E. ile Kağan G.’nin dahi olayın azmettiricileri olduğu tayin edildi. Ekipler, Kağan Ö., Nevzat Y. ve Melik G.’nin Mersin’e kaçtığını, Mehabetli E.’nin ise Karaman’da olduğunu saptadı. Karaman ile Mersin’üstelik yapılan baskınlarda 4 suratsız, gözaltına alındı. Mersin’dahi yakalanan şüpheliler, Karaman’a getirildi. 4 şüphelinin sorgusuna başlandı.

KAFE SALDIRISI ŞÜPHELİSİ ÜSTELIK YAKALANDI

Öte yandan Mersin’deki operasyonda, Karaman’da 6 kişinin yaralandığı kafe saldırısının kelle şüphelisi Mustafa Y. de yakalandı. 9 Ağustos’taki akın sonrası kaçan Mustafa Y.’nin 3 ayrı dosyadan arandığı bildirildi. Mustafa Y.’nin, Melik G. ve Nevzat Y. ile birlikte Toroslar ilçesinde aynı evde saklandığı tespit edildi. Mustafa Y.’nin dahi Karaman’a getirildiği belirtildi. İki ayrı olaya ilişik anket sürüyor.

Share: