Ekrem İmamoğlu: “Togg’dan 100 Skor Elektrikli Komütatör Talebimiz Oldu.

İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Tarihi Yarımada’da kabul etmek üzere evcil ve milli TOGG’dan 100 adet elektrikli açar talebimiz oldu. Bu açıklamayla, TOGG’dan takkadak Sayın Cumhurbaşkanı’nın sipariş yetkisi olduğunu yani talebimizin karşılanmayacağını öğrendik. Israrla sıramızı bekleyeceğimizi duyururuz” açıklamasını yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye üretimi olan TOGG’dan 100 adet elektirikli miftah talebinde bulunduğunu fakat taleplerinin reddedildiğini TOGG aracılığıyla sunulan yazılmış cevabı paylaşarak duyurdu. TOGG tarafından sunulan cevapta şunlar kaydedildi:

“Mart 2023 tarihinde yollara çıkma akıllı cihazımıza olan ilgiyi gururla izleme ediyoruz. Daha geçmiş da açıkladığımız kadar yöre sipariş sürecini Gücük Ay 2023 itibariyle başlatacağız. O tarihe büyüklüğünde kullanıcılarımızı merkeze aldığımız #USECASEMobility vizyonumuza akıllıca tıpkı şekilde sizleri sürece ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından sunulan ön siparişler dışında havale almadığımızı yinelemek isteriz.”

Ekrem İmamoğlu ise sunulan bu yazılmış yanıtla bu arada sosyal iletişim araçları hesabından şunları dedi:

“Tarihi Yarımada’da yok etmek için domestik ve milli TOGG’dan 100 skor elektrikli anahtar talebimiz oldu. Bu açıklamayla, TOGG’dan çabucak Sayın Cumhurbaşkanı’nın sipariş yetkisi olduğunu yani talebimizin karşılanmayacağını öğrendik. Israrla sıramızı bekleyeceğimizi duyururuz”

Share: