DOĞRU Parti’li Özhaseki Kayseri’de konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizim derdimiz kendimiz değil, şahsımız değil, şehrin menfaatleri, milletin menfaatleri. Ümmetin derdi bizim derdimiz.” dedi.

Özhaseki, 35. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Kayseri Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KESOB) aracılığıyla Bünyan ilçesinde tarihi Padişah Hanı’nda düzenlenen şed kuşanma ve “yılın ahisi” seçilen Selahattin Koca’ya kaftan giydirilmesi törenine katıldı.

Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, Türk İslam coğrafyasının merkezi olan Küçük Asya’nun tapu senedi hükmünde olan tarihi im içerisinde cömertlik şed abluka merasimi yapılmasının mana taşıdığını söyledi.

Cömert Evran Veli’nin Anadolu esnafı için oylumlu olduğuna değinen Özhaseki, Kayseri’nin da tecim şehri kimliği ile öne çıktığını vurguladı.

Kayseri’nin iyilikseverlik konusunda zirvede olduğuna değinen Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bundan birlik 27 yıl kadar önce Cenabıhak razı olsun sizler bu geda kardeşinizi şehremini kendisine seçtiniz. 21 yıl uğraş ettim. Demin birlikte yeni kardeşlerimiz, arkadaşlarımız tıpkısı mücadeleyi devam ettiriyor. O günden bu tarafa gerçek üstüne, sıhhat konusunda, hayır hangi varsa, dobra hangi varsa kapıyı açalım, çok ne varsa kapıyı kapatalım düsturuyla akım ettiğimiz içindir kim Kayseri bugün tıpkısı bambaşka kent olmuştur. Başladığımızda bittabi ayrımsız Kayseri’da oturduğumuzu hep biliyordur. Burada bulunan herkesin oldukça yaşı yeter. Mafyaların şehri bölüştüğü, iki tarafta iyi ve sol mafyanın ilgisiz ettiği, arada abilerin çıktığı, uray ihalelerinin tamamının bu adamlar eliyle alınıp satıldığı, işe başlayacak müteahhitlerin da başına geçilip ‘şu parayı ver, yoksa bak karışmayız’ denildiği ortamlardan, şehremaneti parklarının bu adamlar eliyle işgalinin olduğu ortamlardan, hizmet üretilemeyen, borçlu belediyelerden bugün Allah’a çokça Paris’le yarışacak tıpkısı şehirle karşı karşıyayız.”

Bu başarının altında iş ve gayretin olduğunu dile getiren Özhaseki, “Demin 25-30 yıl geriye makul tıpkısı bakın. Sizler bu işi eden arkadaşlarımız beyninde bir kavgaya rastladınız mı, faydalı. Bizim derdimiz kendimiz değil, şahsımız değil, şehrin menfaatleri, milletin menfaatleri. Ümmetin derdi bizim derdimiz. Arada tartışabiliriz, konuşabiliriz ama nihayetinde doğruyu bulup onu fora etmek için dahi gayret ederiz. Zaten başarının sırrı ikidir. Birisi dolgunca niyettir. Gelişigüzel işte gani niyettir. İkincisi da fedakarlıkla çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Kardeş Evran Veli’nin yaşadığı Kayseri’nin, benzeri nevi memleketi olduğunu söyledi.

Cömertlik kutlamalarının Kayseri’ye haddinden fazla yakıştığını vurgulayan Çiçek, kentte bir turizm ve kültürel seferberliği başlatıldığını anlattı.

Çiçek, Kayseri’deki bilcümle değerlerin turizme kazandırılacağını ve bunun amacıyla canla başla çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Share: