Depremzedeler amacıyla ihtiyaca bakarak alanlar oluşturuluyor

Bodrum Belediyesi ekiplerinin ve gönüllülerin sarsıntı bölgesindeki çalışmaları artarak devam ederken ihtiyaca yönelik yeni alanlar birlikte oluşturuluyor.

Sağlık, yetişek, toplumsal donatı alanlarının oluşturulduğu ve Bodrum Şehremini Ahmet Aras’ın özveren çalışmaları ve koordinasyonu ile ölçülü yardım malzemelerinin düzenli dağıtımının gerçekleştirildiği Bodrum Belediyesi Hatay- Arsuz Dostluk Kenti’nde hareket mağdurlarına yönelik hizmetler bitmeme ediyor.

Çamaşırhane ve kitabevi hizmeti sağlanıyor

Bin kişinin barındığı Bodrum Belediyesi Hatay-Arsuz Ülfet Kenti’nde günlük ihtiyaçlara yönelik hizmetler bitmeme ederken yardımseverlerin balaban katkısıyla bölgenin en eke ihtiyaçlarından biri olan çamaşırlık üstelik faaliyete geçirildi.

Deprem mağduru olan muhteşem ve çocukların birinci sınıf antlaşma geçirmeleri üzere gönüllülerin katkılarıyla oluşturulan konteyner kütüphaneyi bile hizmete sunan şehremaneti ekipleri, Dostluk Kentinde dönem için yapılan aktiviteleri da tevhit ediyor.

Malatya’dahi mahalle mahalle ziyaretler

Bodrum Belediyesi Hatay-Arsuz Hukuk Kentinde belediye ekipleri ve gönüllülerle çalışmalar titizlikle sürdürülürken Malatya’de bulunan şehremaneti ekipleri üstelik hareket mağdurlarının yaralarını sarmaya devam ediyor. Bodrum ekibi, Malatya’nın Doğanşehir ilçesine kapalı Bıçakçı, Elmalı, Gövdeli, Söğüt ve Gökalan Mahallelerinde besin kolisi, çadır, su, hıfzıssıhha setleri ile çocuklara oyuncak, çanta, pentür kitabı ve değişik gerekseme malzemelerini vatandaşlara konfirmasyon ediyor. Çıkmaz hayvanlarını da unutmayan ekipler, çaça dağıtımı dahi yapıyor. – MUĞLA

Share: