CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Demirtaş afişinin uğrunda menzil vermesine Bahçeli’den tepki: Türkiye’ye düzlük kıraat küstahlığı

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde gittiği Elazığ’da, ziyaretin hızla öncesinde kentin ara sıra noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekillerin elan evvel kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişlerde ” Diyarbakır, Kürdistan’ın ayrımsız parçasıdır, “Ne efsus kim Türkiye Azerbaycan’a arkalama ediyor” ve ” Selahattin Demirtaş’ın göğsüne haysiyet madalyası takacağım” kabil cümleler düz aldı.

KILIÇDAROĞLU UĞRUNDA ERIM VERMİŞTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise kendisine yönelik aksülamel amacıyla asılan bu afişlerle tekebbür vererek “Bay Kemal’in şehre ziyaretini ateşlendirmek amacıyla, rastgele yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde on paralık umursamam Saray provokasyonlarını; fakat kırıcı olan özdek şu ki, bu kaput provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın alıngan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ’DEN ANIF TEPKİ

MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli, “2023’e Akla Yatkın: Aday Mahsus, Karar Açık” adlı berrak çekicilik toplantıları kapsamında Erzurum’üstelik yaptığı mitingde Kılıçdaroğlu’nun o afişlerden birinin uğrunda fotoğraf çektirmesine dahi değindi.

Bahçeli açıklamalarında şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu esbak konuşmasında, ‘Selahattin Demirtaş’ın Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ demişti. Ülen Kılıçdaroğlu bu yetkiyi nereden alıyorsunuz? Kimlere fikir veriyorsunuz? Cezaevinde bulunan benzeri yıldırı suçlusunu bittabi hariç çıkaracaksınız? Söyleyin bana, Demirtaş PKK’lı değil mi? Demirtaş bölücü değil mi?

“GAKKOŞLAR DERSİNİ VERDİ”

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gitti, Gakkoşlar dersini verdi. Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a onur madalyası takacağım sözü açıklanmış edildi. CHP’li ayrımsız milletvekilinin ve bir zamanda Kılıçdaroğlu’nun dış yöntem başdanışmanının Türkiye maatteessüf Azerbaycan’a yardım ediyor diye yaptığı izah birlikte gözler önüne serildi. Bu pankartlarda yazılanların kâffesi doğrudur, antrparantez elan ilavesi vardır.

“TÜRKİYE’YE MEYDANA KIRAAT KÜSTAHLIĞI”

De Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a şeref madalyası takacağım sözünün bağlanmış olduğu afişte kurum vermesi, ‘barışacağız’ demesi, Türkiye’ye saha kiraat küstahlığıdır. Ası önünde paylaştığın ışık, PKK’lı teröristlerle görmeden çektirilmiş eş fotoğrafıdır. Yurt haini Demirtaş’a gönül borcu görüntüsü, seninleyim mesajıdır.”Share: