MHP’nin Erzurum mitingi

MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli, “İktidarı ve siyasal ikbali gecenin zifiri karanlığında arayan Türkiye muhaliflerinin baskı maskesi 2023’te yırtılıp atılacaktır. Onların hükmü şafak sökene kadardır.” dedi.

Bahçeli, partisince İstasyon Meydanı’nda planlı “2023’e Akilane: Aday Galiba, Karar Açık” antetli mitingde yaptığı konuşmada, ülkede çizilecek sınırın, ayrılma edilecek ilin, bölünecek milletin, paylaşılacak vatanın, yıkılacak devletin ve kaybedecek tek tıpkısı insanın olmadığını ve asla bile olmayacağını söyledi.

“Hainler ve haşhaşiler boşuna iştiyak etmesin, susacak ezanımız namevcut, inecek bayrağımız bulunmayan.” diyen Bahçeli, “İktidarı ve siyasi ikbali gecenin zifiri karanlığında arayan Türkiye muhaliflerinin sıkıntı maskesi 2023’te yırtılıp atılacaktır. Sahi onların hükmü şafak sökene kadardır. Felek ağlarını ördüğünde, değişmeyen anı gelip çattığında, Türk milleti mührü eline aldığında, düşkünlük ittifakına vücut olan partileri hangi gören hangi duyan hangi birlikte bulan olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, alplık, çap, atılganlık ve cengaverliğin, Türk ve İslam düşmanlarına dünyayı sınırlı edeceğini belirterek, 2023’te Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü bilcümle birlikte kutlayacaklarını hatırlattı.

“Milli bağlanak ve dayanışma hisarımızı daha da güçlendireceğiz”

Bu süreçte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci dönemine geçeceklerini anımsatan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Tıpkı yanda Reisicumhur seçeceğiz, özge yanda 28. ahit milletvekili genel seçimini yapacağız. Terörü bitirmiş, işsizliği muzaffer, enflasyonu düşürmüş, temas insanımızı şefkatle kucaklamış, üretim, envestisman, ihracat seferberliğiyle yükseldikçe yükselmiş ayrımsız Türkiye gerçeğine bilcümle alay malay ulaşacağız. Çokça çalışacağız, hiçbir bahaneye sığınmadan geceyi gündüze katacağız. Türkiye’yi, ekmeği, umutları, hedefleri ve huzuru büyüteceğiz, milli irtibat ve dayanışma hisarımızı elan da güçlendireceğiz. Kez haritamızı hazırladık, rotamızı çizdik, hız bizden, tevfik Allah’tan diye niteleyerek işe koyulduk.”

Önlerine fitne bariyeri dikenleri ezip geçtiklerini söyleyen Bahçeli, inan, emir ve bin almanak beraberlik sancağı altında Halk İttifakı kendisine birleştiklerini ve bilendiklerini aktardı.

Cumhur Reisi adaylarının mahsus olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Varsın birileri köhne cumhur reisi adaylarını araya dursun, sahnenin uğrunda masaya oturup, sahnenin ardında menfaat kavgasına tutuşsun. Bizim adayımız galiba, kararımız nettir. Cumhur Reisi adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kafkas Cephesi’nde, Cenabıhak-u Ekber Dağları’nda yağız, buza ve dondurucu soğuğa kalplerindeki vatan sıcaklığıyla cebin koyan, mezalimin konusunda serdengeçti aynı ruhla giden muazzez şehitlerimizin kemiklerini sızlatamayız.” diye niteleyerek konuştu.

“Türk milletinin sinir uçlarıyla oynuyorlar”

Muhalefeti eleştiren Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“İster biricik bir tane, ister alayı çıksın karşımıza. İster efendilerinin arkasına saklanıp taş atsınlar milli duvarımıza. Biden’ı birlikte alsınlar yanlarına, Pelosi’yi de verelim refakatlerine. Global emperyalizmin fermanını koysunlar önlerine, yetmedi iş birliği halinde oldukları FETÖ’den yardım dilesinler, PKK’nın in kovuklarında gelecek dilensinler. Hiç fark etmez, ne yaparsa yapsınlar, Türk milletine kısık yetiremezler. Halk İttifakı namına hepsinin bileğini bükeriz, hepsine pattadak yeteriz. Bütün muhasım ve fitçi çevreleri bir tane başımıza yeneriz. Türkiye’yi geriye geri bırakmak, tarihi istikametinden çakmak istiyorlar. Türk milletinin sinir uçlarıyla oynuyorlar. Milli ve manevi hassasiyetlerimizi tahriş ederek götürüm testi yapıyorlar.”

Bahçeli, CHP Umumi Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzurum gezisini ve müzakere esnasında ayrımsız vatandaşın “Ne PKK ile konvansiyon yapıyorsunuz” sorusunu hatırlatarak, “Kılıçdaroğlu’nun çalımını ve dengesini bozdu. Kılıçdaroğlu yüzsüzce ‘Kim PKK’evet taraftar çıkıyorsa Allah belasını versin’ dedi. Tığ hayır dileyelim, faydalı gelsin başımıza, bedduayla işimiz yok, bela tesmiye etmek kabilinden bire bir derdimiz bulunmayan.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Van’de partisinin uray başkanları çalıştayındaki ifadesine de saha veren Bahçeli, şunları dile getirdi:

“‘Selahattin Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın başıboş bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ dedi. Ülen Kılıçdaroğlu, bu yetkiyi nereden alıyorsunuz, kimlere tasarı yolluyorsunuz, mahkeme, hakim evet de müddeiumumi mısınız? Cezaevinde bulunan benzeri terör suçlusunu dışarıya elbette çıkaracaksınız? Demirtaş PKK’lı, terörist, bölücü, namert, 6-8 Ilk Teşrin olaylarında 37 kişinin katili değil mi? Ilavesi Osman Kavala Türkiye aleyhtarı aynı dil avcısı değil mi? 8 Eylül 2020’birlikte Kılıçdaroğlu nesep niyetini küşade deşifre etmiş ve ‘Sanıyor kim Osman Kavala bile Selahattin Demirtaş de ego ettim sen etme’ diyecekler. Katiyen demezler. Nahak yere içeride tutulanlar, içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde bilcümle bir haysiyet madalyası kendisine taşıyacaklardır’ demişti. Söylemek ki sözde? Tıpkısı teröristin, tıpkısı casusun göğsüne haysiyet madalyasını layık gören, bu köhne madalyayı çekmek üzere punt muhafız Kılıçdaroğlu’ndan gayr değilmiş.”

Elazığ’de Kılıçdaroğlu’na ders verildiğini kaydeden Bahçeli, “Elazığ’daki billboardlar ağyarını mani efradını cami afişlerle süslendi. Kılıçdaroğlu’nun yıldırıcı Demirtaş’a ‘Şeref madalyası takacağım’ sözü deklare edildi. ‘Yıldırıcı Demirtaş ile Osman Kavala başıboş kalsın’ sözüyle ‘YPG vatanını koruyan örgüttür’ açıklaması bilcümle aleme gösterildi. CHP’li ayrımsız milletvekilinin ve tıpkısı zamanda Kılıçdaroğlu’nun aut siyaset başdanışmanının terbiyesizce ‘Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım ediyor’ diyerek yaptığı açıklama da gözler önüne serildi. Bu pankartlarda yazılanların bütünü doğrudur, başkaca dahası vardır. Bile Kılıçdaroğlu, Demirtaş’a ‘Şeref madalyası takacağım’ sözünün mukayyet olduğu afişin önünde afra tafra verip ‘barışacağız’ demesi bilcümle Türkiye’ye yer okuma küstahlığıdır.” şeklinde konuştu.

“Bu ışık, vatan haini Demirtaş’a minnettarlık gösterisi, seninleyim mesajıdır”

Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, barışmayı planladığın, kucaklaşmayı sahne ettiğin kimlerdir?” diye, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Terörist Demirtaş’ın adının geçtiği ve senin madalya takacağının kayıtlı olduğu afişin uğrunda ‘barışacağız’ mesajı vermen PKK’evet müracaat ve mütareke teklifi adına görülmeyecek midir? Kılıçdaroğlu’nun, ‘Yurttaşlarımızın alıngan kalplerinin hangi olacağını kimse düşünmüyor’ açıklamasının adresi neresidir, mana ve maksadı nedir? Eğer ümitsiz birileri varsa, onlar şehit analarıdır, martir babalarıdır, babasız yavrulardır, dul gelinlerdir, kalbi yerinden sökülecek olanlar birlikte onursuz teröristlerdir. Sayın Kılıçdaroğlu, kimi kandırıyorsun, herkesi kör ve açık ağızlı mı sanıyorsun? Afiş önünde paylaştığın ışık, PKK’lı teröristlerle görmeden çektirilmiş benzeri ev fotoğrafıdır. Bu fotoğraf, vatan haini Demirtaş’a şükran gösterisi, seninleyim mesajıdır. Türk milleti böylesi ayrımsız yarıcı aksiyon birliğini katiyen affetmeyecek, zamanı geldiğinde bunun hesabını düşkünlük ittifakının rastgele partisinden birer birer soracak, burunlarından fitil fitil getirecektir.”

Kılıçdaroğlu’nun PKK’nın emellerine hüveyda sarıldığını söyleyen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, net konuşsun, bir defa de olsa essah ayrımsız şekilde itiraf etsin. İmralı canisinin azade kalmasını diğer anlaşma ortaklarıyla konuştu mu, böyle bir muamma ajandaları var mı, PKK’lı teröristlerin affıyla ait tıpkı hazırlıkları bulunuyor mu, güya Kürdistan’ın kurulması hususunda kandırma edildiler mi ve ana deniz ötesinden saklı yazı endişe aldılar mı?” dedi.

“Ateş olsanız cürmünüz büyüklüğünde meydan yakarsınız”

CHP Tümen Divan Üyesi Nevaf Bilek’in “Diyarbakır Kürdistan’ın bire bir parçasıdır” sözüne Kılıçdaroğlu’nun itirazı ve tepkisi olmadığına dikkati çeken Bahçeli, şunları kaydetti:

“Sanki Kürdistan hezeyanı PKK’nın, mazisi bire bir asrı geçen sömürge planlarının kasap bire bir amacı yerine milli hafızada kayıtlıdır. CHP’yle tek yumurta ikizi olan HDP’nin çarkıt eşbaşkanı temelsiz Sezai, peruk takıp kaçmaya çalışan terörist mebus Semra Güzel’in kıskıvrak yakalanmasından sonradan demişti kim, ‘Diyarbakır’ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza yıkacağız’. Bu asılsız haine diyorum kim, şiddetli olsanız cürmünüz büyüklüğünde saha yakarsınız. Fistan birlikte giyseniz, eşarp da bağlasınız, peruk de taksanız Türk devletinin nefesi ensenizdedir. Kaçamazsınız, kurtulamazsınız, asuman kubbenin başınıza yıkılmasına engel olmazsınız. Türkiye’de Kürdistan diye niteleyerek bire bir mıntıka yoktur, olması incelmemiş hayaldir, oldurmaya çalışanların akıbeti ise mahvı perişanlıktır. Şerefin, namusun, bunlarla mündemiç vatanın, milletin tavizi olanaksız. Devletin teyit olması diye bire bir şey bahis konusu gayrimümkün. Ilkokul kuruşa yurt satan, üç kuruşa köle, tıpkısı dolara dahi sefil evet. Nefsine yenilen iki dünyasını heba ve heder paha.”

(Sürecek)

Share: