CHP Kadro Başkanvekili Bağımsız Hususi, gündemi değerlendirdi Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Mutlak Özel, Sayıştayın genel değerlendirme raporuna göre, birlik amme idarelerinde kontra faaliyetler nedeniyle bire bir yılda 604 milyar liralık kamu zararı oluştuğunu belirterek, “Inatçı faaliyetin karşılığı, büyüklük dilinde ve Türkçede, acı idare. Bu servet, 109 milyon minimum ücrete denk geliyor.” dedi.

Hususi, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Mersin’da polis güçleri merkezine müteveccih saldırıyı gerçekleştiren teröristin, geçmiş açıklayan adam olmadığı yönünde söylemler bulunduğunu tabir etti.

Saldırıyı düzenleyen yıldırıcı ki olursa olsun, CHP’nin terörle arasına koyduğu mesafenin ve teröristlere müteveccih tavrının değişmeyeceğine meni fail Özel, “Ama o günden beri aynı âdem, ayrımsız gösterici ve buradaki bir rapor üzerinden CHP’ye saldıranlar, biricik sav olarak bunu koyanlar hangi diyecekler ona bakacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Hususi, YANLIŞSIZ Fırka’li ara sıra siyasetçilerin terör örgütü PKK ve yıldırı örgütü elebaşı üzerine müspet ifadeler kullandığını, bu politikacıların bugün değişik görevlerde bulunduğunu savundu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, esbak akşam ezanı göstergeç programına katıldığını anımsatan Hususi, Erdoğan’ın, önceleri hazırlanan ve prompter üzerinde düzlük düz yanıtları okuduğunu öne sürdü. Bu iddiasının yalanlanması halinde kusur dileyeceğini tamlayan Hususi, Erdoğan’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile faal yayına iltihak çağrısında bulundu.

Gazeteci Nedim Şener’in, CHP’nin vakfedilmiş gazeteciler raporuna ilişik eleştirilerine Hususi, “Geçmiş saldırdığın koğuş arkadaşın Ahmet Süslü, dünyanın bildirme düzgün adamlarından birisi, tıpkısı konuşsa kimsenin yüzüne bakamazsın. Hangi durumda olduğunu hepimiz biliyoruz.” karşılığını verdi.

Şener ile cezaevinde yaptığı görüşmede namına ilettiği tıpkısı konuyu açıklayacağını dile getiren Özel, “Bana ‘Hrant dosyası konusunda çalıştım, benzeri şeyler yazdım ama benim cemaatle, Fetullah Gülen ile aynı sorunum bulunmayan. Özellikle az dışındaki yetişek çalışmalarını önemsiyorum. Hatta özlük çocuğumu de okullarına verebilirim. Yaz bunu.’ dedin mi demedin mi? Dedin. Ego bilcümle kutsallarımın ve değerlerimin üzerine bunu söylerim. Cesaretin varsa sen birlikte söyle. Ego dilekçeyi imzalamaya hazırım, düşünüm odasında 9 Ağustos 2011’deki almaç kayıtları açıklansın, cesaretin varsa çık imzayı ver.” ifadelerini kullandı.

Özel, iktidara yakın ara sıra gazetelerin, CHP Parti Meclisi Üyesi Muazzez Fazilet karşı, “FETÖ’cü ve yıldırıcı” olduğu yönünde manşetler attığını ancak Yiğitlik’in, hakkındaki serencam davadan de berat ettiğini anlatarak, matbuat mensuplarına gösterdiği ceride yöneticilerini, Fazilet’den kusur dilemeye çağırdı.

“Allah razı olsun DOĞRU Öğür’nin bakanlarından…”

CHP’li Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “repo oranının düşürülmesiyle pahalılık oranının indirileceği” söyleminin gerçeği yansıtmadığını, faizin düşürülmesinin enflasyonu artırdığını öne sürdü.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, “Türk gezgin adına gezmek istiyorsanız bütçe ve ölçüt açısından bakıldığında kışın gezmenizi başvuru ederim.” sözlerini aktaran Hususi, “Bunlar açısından vatandaşın aklıyla tezyif etmek da bir milli spor oldu, parti sporu oldu.” ifadesini kullandı.

CHP’li milletvekilleri namına yaz boyunca vatandaşlarla tıpkısı araya geldiklerini ve çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Hususi, “Meclis’te işimiz yoksa sahadayız. ‘CHP seçimi kazanmak üzere ne yapıyor?’ diyorlar. Cenabıhak razı olsun AK Öğür’nin bakanlarından… Vatandaşa bu sözü söyleyip dahi sonradan bittabi görüş isteyeceksiniz kardeşim?” diye niteleyerek sordu.

Özel, Erdoğan’ın “Özellikle tamamıyla daha bol arabaya aldanmak, daha mebzul telefon alabilmek, kâmilen imdi konsere gidebilmek üzere kötü heveslerle ellerin, yani ayrıksı ülkelerin, apayrı toplumların kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz.” sözlerine meni ederek, “aşağı”nin lügat anlamının “bayağı, erzel” olduğunu belirtti. Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunlar kötü taleplerse, neden dünyanın yer fiyatlı Mercedes’ine bizim Cumhurbaşkanımız biniyor? Dünyanın en pahalı 7 uçağından biri bozukluk bizde? Neden dünyanın fiyatlı yatlarından birini donanmadan alıp yamaç yatı yaptın? Sebep dünyanın yeryüzü evire çevire koyunda yazlık sarayın var? Illet kışlık saray düz yazı ettirdin Ahlat’a? Hangi adi talepler bunlar. Sen bu dun talepleri bıraksan da şuncacık vatandaş kabilinden mi yaşasan acaba. Sen vatandaşı bakir bir telefon isteyemez ağıl getirdin ya seni o bindiğin uçaktan, o oturduğun saraydan, o bindiğin Mercedes’ten uğratmak bile bu vatandaşın ilk seçimdeki boynunun borcudur.”

CHP Takım Başkanvekili Özel, Sayıştayın akıbet raporuna dikkati çekerek, “Sayıştayın genel kıymetlendirme raporuna bakarak, mecmu amme idarelerinde münasebetsiz işler nedeniyle bire bir yılda 604 bilyon teklik kamu zararı oluşmuş. Karşıt faaliyetin karşılığı, çap dilinde ve Türkçede, kırıcı dalavere. Bu mülk, 109 milyon minimal ücrete denk geliyor. Erdoğan ve atadıkları dağ yönetmese, bu parayla bilcümle minimum ücretlilere, 12 maaş alıyorlar evet bir yılda, 17 aylık dahi ikramiye verebilirdik.” şeklinde konuştu.

Share: