Çeltek haberleri: Ekincilik ve Orman Bakanı Kirişci, Uşak’ta celi dirim merkezinin temelini attı Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DOĞRU Fırka’nin engellilerin yaşamını kolaylaştıran bir nice hizmeti hayata geçirdiğini bildirdi.

Nazır Ünite Kirişci, Yardımcı programı kapsamında Orhan Dengiz Bulvarı’ndaki bir aksiyon yerinin açılışını gerçekleştirdi. Kirişci, elan sonra Yardımcı Valisi Turan Ergün’ü müzakere etti. Vali Ergün, Nazır Kirişci’ye Kaynak kilimi takdim etti.

Valilik ziyaretinin ardından Kirişci, yaya Ünalan Mahallesi’nde Çeltek Belediyesi ve iyicil iş adamı Mehmet Karaer’in desteğiyle yapılan Deniz Ekip Asım Karaer Sağlık Ocağı ve Zahir Yaşam Merkezi’nin ana atma törenine katıldı.

Icra Vekili Kirişci, törende yaptığı konuşmada, engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak hizmetleri hayata geçirenlere teşekkürname etti.

YANLIŞSIZ Öğür’nin bile belirgin tıpkı hayat üzere icraat yürüttüğüne işaret fail Kirişci, “DOĞRU Fırka 2002’den bugüne, 20 yılda haddizatında karanlıkta eksik, çıkmak isteyip bile evin dört duvarından hariç geçmek isteyip çıkamayan takatli haddinden fazla sakat kardeşimizin çevrim ışığı ile tanışmasına, ana yol ve sokaklarla buluşmasına ve halkın arasına karışmasına anahtar olmuş benzeri partidir.” dedi.

Icra Vekili Kirişci, Anayasa’üstelik meydan düz toplumsal celal ilkesini hayata geçirdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Sakat kardeşlerim düne kadar özlük kaderleriyle beraberce aylamak durumundaydı. Aileleri hep zorluklara katlanırlardı amma elbette ki bunun benzeri sınırı, hududu vardı fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülfet devleti olduğu büyüklüğünde toplumsal ayrımsız kerem olduğunu da DÜRÜST Tümen hükümetlerimiz ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’ye ve dünyaya göstermiş oldu. Bunu rapor ettikten bilahare bu lacerem gösterildi ona birlikte yaklaşmak lazım. Bugün takatli çok alanda evinde bakım hizmetleri alanlar dahi var. Mukavemetli çok yaşlılarımız öz kaderlerine terk edilmiyor. Batılılar, yaşlılarını, ‘Bunlar zaten yaşlılar, bunlara haddinden fazla fazla iş harcamaya lüzumlu yok.’ deyip onları Kovid-19 ile birlikte bıraktı. Onların özlük büyüklerine cebin olan ilgisizliklerinin tersine Türkiye’de bizim sahip olduğumuz özellikle site hastaneleri girmek amacıyla keyif hizmetindeki potansiyelimizin tüm harekete esbak oldu ve faik bir sükse sergiledi. Hep keyif çalışanlarımıza üstelik aynı posta daha müteşekkir olduğumuzu tabir edelim, ongun kim varlar.”

Tesisin hizmete açılmasında katkısı olan hayırsevere teşekkürname eden Kirişci, çalışmanın özge müteşebbislere de benzer olması dileğinde bulundu.

Kirişci, kentteki ziyaretleri sırasında karşılaştığı serebral palsi hastası Süleyman Sami Özpınar (20) ile kas hastası Emine Özpınar’ı (24) anne atma töreni sırasında birlikte oturttu.

Konuşmanın ardından asıl atma için Kirişci ve tören düzeni üyeleri butona bastı.

Törene, Uşak Valisi Turan Ergün, Şehremini Mehmet Çakın, DÜRÜST Parti Yardımcı milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Gün birlikte katıldı.

Share: