Burdur’daki ortaöğretim öğrencilerinden itfaiye personellerine sürpriz tebrik

Burdur’birlikte yangıncılık bölümünde okuyan lise öğrencileri, Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarına sürpriz “İtfaiye Haftası” kutlaması düzenledi.

Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi İtfaiyecilik ve Ateş Güvenliği Bölümü öğretmeni Esra Tamer, 112 Ivedi Servis’e cuşiş ihbarında bulundu.

İhbar üzerine okula mevrut itfaiye çalışanları, öğrenciler vasıtasıyla alkış ve meşalelerle karşılandı.

İtfaiye Teşkilatı’nın 308’inci yapılış yıl dönümü kutlayan öğrenci ve öğretmenler itfaiye aracı erlerine mütenevvi ikramlarda bulundu.

Kutlama programında mütekellim Meslek Müdürü İbrahim Çelikkaya, itfaiye aracı çalışanlarının haftasını kutladığını belirterek, itfaiyeciliğin lahut benzeri meslek olduğunu söyledi.

İtfaiyecilerin afetlerde, el anlarda insanların yanı sıra olduğunu vurgulayan Çelikkaya,”İtfaiyeciler kendi canları pahasına insanların canını ve malını kurtarmak için parasız harcama ederler.” dedi.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Şanlı Ballak dahi ihbarın kutlama için olduğunu öğrendiklerinde “oh” çektiklerini belirterek, sürprizi birleştirme fail sarıklı ve öğrencilere teşekkür etti.

İtfaiyeciliğin ülkenin sunu doğru mesleklerinden biri olduğunu dile getiren Ballak, “İtfaiyecilik öyle bire bir meslektir ki herkesin kaçtığı yere bizler koşarız. Mütebeddil teknolojiyle coşkunluk çeşitliliği üstelik değişiyor bundan sonra. Öğrenci, aydın, iri ve görmüş geçirmiş personellere gerekseme var. Burdur Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesinden mezun olanlar birlikte sektörde bayrağı gururla taşıyor. Bu iyicene sürprizle tığ üstelik mutlu olduk” diye konuştu.Share: