Bodrum Belediyesi, Sarsıntı Bölgesinde Çalışmaya Devam Ediyor

Bodrum Belediyesi, Hatay- Arsuz Ülfet Kenti’nde bölgenin bildirme kebir ihtiyaçlarından olan çamaşırhaneyi faaliyete geçirirken, Malatya’üstelik birlikte depremzedelerin ihtiyaçlarını bastırmak amacıyla çalışmaya bitmeme ediyor.

Bin kişinin barındığı Bodrum Belediyesi Hatay-Arsuz Dostluk Kenti’nde günlük ihtiyaçlara müteveccih hizmetler devam ederken, yardımseverlerin da katkısıyla bölgenin yer kocaman ihtiyaçlarından biri olan çamaşırlık faaliyete geçirildi. Depremzedeler kebir ve çocukların kaliteli ahit geçirmeleri için gönüllülerin katkılarıyla oluşturulan konteyner kitabevi dahi hizmete sunuldu.

Malatya’de mevcut uray ekipleri dahi sarsıntı mağdurlarının yaralarını sarmaya bitmeme ediyor. Bodrum Belediyesi ekipleri, Malatya’nın Doğanşehir ilçesine ilişkin Bıçakçı, Elmalı, Gövdeli, Söğüt ve Gökalan Mahalleleri’nde besin kolisi, oba, akarsu, hijyen setleri ile çocuklara oyuncak, çanta, pentür kitabı ve değişik gerekseme malzemelerini yurttaşlara dağıtıyor. Çıkmaz hayvanlarını da unutmayan ekipler, çaça dağıtımı üstelik yapıyor.

Share: