Bitirmiş timi, Ilısu Baraj Gölü’nde 7/24 görev başında

Batman İl Kurnaz Komutanlığı bünyesinde sabık sene kurulan Hasankeyf Kurnaz Güvenlik Bot Komutanlığı, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Baraj Gölü’nde 7 dolaşma 24 saat güvenliği sağlıyor.

Hasankeyf ilçe merkezinde Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Baraj Gölü kıyısında konuşlandırılan bot timi, 318 kilometrekarelik baraj gölünde fariza yapıyor.

Bot timi, Batman sahası başta başlamak üzere baraj gölüne kıyısı kâin Diyarbakır, Siirt, Mardin ve Şırnak toprak sınırında birlikte güven ve asayiş hizmeti yürütüyor.

Baraj gölünde bahir araçlarını denetleyen, sit alanlarının kontrolü ile ekin ve beğeni varlıklarının korunmasını sağlayıcı tim, çaktırmadan avcılıkla savaş ediyor, akarsu sporları kapsamında planlı etkinliklerde ve turistik amaçlı bölge turlarında inanma tedbirleri alıyor. Tim, ihtiyaç halinde insansız ambulans aracı ile birey kurtaran hizmeti veriyor, kontrol kurtarma çalışmalarına katılıyor.

“Aynı yılda 191 ibik seyri ve inhibitör manşet devriyesi yürütme etti”

Hasankeyf Cingöz Düzenlilik Bot Komutanı Astsubay Kıdemli Çavuş Eray Canverdi, AA muhabirine, Düzenlilik Bot Komutanlığı yerine sıklet alanlarının 318 kilometrekarelik baraj gölü olduğunu belirtti.

Canverdi, bu bölgede anne kendisine kıran seyri yaptıklarını, inhibütör manşet devriyeleri icra ettiklerini anlatarak, şunları söyledi:

“Mevzuata mugayir fiillerin tespiti halinde adli ve yönetsel amal yürütülmekte, bu kapsamda; motorlu ve motorsuz bahir araçlarının denetimi yapılmaktadır. Usulsüz ve sinsice akarsu ürünleri avcılığı izlem edilmekte, sit alanları taharri edilmekte, ekin ve gusto varlıkları korunmaktadır. Esmer yolu ile erişim imkanı bulunmayan yaka çevresindeki arazilerin baraj gölü üzerinden kontrollerini üstelik özne bot timi, serencam ayrımsız yılda 191 kenar seyri ve yasaklayıcı kolluk devriyesi yürütme etti.”

Hele suda gark olaylarına alın vatandaşların birey güvenliklerinin sağlanmasının öncelikli hedefleri olduğuna dikkati çeken Canverdi, çocuklara doğa ve hayvan sevgisi kazandırılması amacıyla düzenlenen faaliyetlere birlikte katkı sağladıklarını, vatandaşların mevzuata hilaf fiiller karşı bilgilendirilmesine da önem verdiklerini sözlerine ekledi.

Share: