Izzet Tiyatroları Küçük Asya turnesinde çıktı

Izzet Tiyatroları (DT), 6 ilde 4 değişik oyun ve 13 temsili içeren Anadolu turnesine çıktı.

DT’den yapılan kayıtlı açıklamaya göre, bugün başlayan Anadolu turnesi Kahramanmaraş, Gaziantep, Ordu, Mardin, Uşak ve Afyonkarahisar’ı kapsayacak.

Altı dönem sürecek turnede, 4 ayrımlı oyun ve 13 oyun seyirciyle buluşacak.

Turne kapsamında, Erzurum Şevket Tiyatrosu, Güngör Dilmen’in yazıp Ulu Volkan Çetinkaya’nın yönettiği “Aşkımız Aksaray’ın Arz Iri Yangını” ünlü oyunu, 1-2 Kasım’da Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek DT Sahnesi ve 4-5 Kasım’da Gaziantep Kalıplı Kutlar Sahnesi’nde sahneleyecek.

Ankara Şevket Tiyatrosu, Yeşim Dorman ve Sebep Türker’in yazdığı, A. Sinan Pekinton’un rejisörlüğünü yaptığı “Hayalet Ustası” adlı oyunla 4-5 Kasım’da Ordu DT Sahnesi’nde gerelti açacak.

Diyarbakır Heybet Tiyatrosu, Temiz Fazıl Kısakürek’in yazdığı ve Osman Nuri Ercan’ın yönettiği “Bire Bir Adam Fotoğraflamak” ünlü oyunu yarın Mardin Artuklu Üniversitesi Sahnesi’nde izleyicilerin beğenisine sunacak.

Trabzon Azamet Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Meram Çidamlı’nın yönettiği “Nemli Ayrımsız Palyaço Aranıyor” adlı oyunla 1-2 Kasım’da Uşak Belediyesi Atatürk Firez Merkezi’nde ve 4-5 Kasım’da Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Ekin Merkezi’nde gerelti anahtar.

Share: