Beklenti Özdağ’ın “Telefonda küfürleştik” iddialarına Nazır Soylu’dan yanıt: Amerikanın aparatıdır, operasyon çocuğudur

Van’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nazır Aristokrat, Beklenti Özdağ’ın kendisi ile ilişik ortaya attığı “Telefonda küfürleştik” sözlerine karşılık verdi.

“BİZİM AĞZIMIZA KÜFÜR YAKIŞMAZ”

Böyle bir durumun yaşanmadığını vurgulayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eğer meydandaysan gerçeklenmiş ki kazalarla yüz yüze kalırsın. “Bizim işimiz budur, birçok yalanla, iftirayla, taciz ve tehditle yüz yüze kalabiliriz. Bizim ağzımıza kalay yakışmaz, doğru de değil. Tığ takkadak ülkemizi vermek amacıyla çabalama gider etmiyoruz, ati nesillere da bir analog başlamak durumundayız” dedi.

Bakan Soylu’nun açıklamalarının devamı şu şekilde:

“TELEVİZYONDA SÖYLEDİĞİM SÖZLERİ SÖYLEDİM”

“İsimsiz, bilmediğiniz telefonlar geliyordur size bile. Sabık Mardin’e giderken ayrımsız mütalaa geldi, mesajda gözdağı var, taciz ve bühtan var. Telefon açtım, kimsiniz dedim, kendini tanıttı. Bu mesajlar eksiklik değil mi ya… Sonraları danışma tonunu değiştirdi, ben üstelik televizyonlarda, kamuoyunda kilitsiz küreksiz adına söylediğim sözleri söyledim, eksantrik bir meze söylemedim, telefonu kapattım.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, Twitter hesabı üzerinden benzeri açıklama yaparak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla küfürleştiklerini öne sürmüştü.

“YERİ VE ZAMANI SEN BELİRLE”

Özdağ, “Süleyman Aristokrat az buçuk ilk telefonda benim sana iftira attırma mesajı atmam üstüne senin başlattığın bir küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Hadi bakalım. Yeri ve zamanı sen belirle. en son ben belirlediğim antlaşma kaçmıştın. Haydi görelim yüreğini korkak fassal.” demişti.Share: