Başöğretmen Aşcı’dan 10 Teşrinisani mesajı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, 10 Son Teşrin Atatürk’ü Yâd Günü vesilesiyle kuvve yayımladı.

Müdür Açcı, Türk bağımsızlık mücadelesinin büyük önderi, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde benzeri nöbet henüz ocumak, şükran ve rahmetle andıklarını söyledi.

Müdür Aşcı, “Milli irtibat ve beraberliğimizin bekasına inanarak, yüreklerdeki yurt, sembol ve ulus sevgisinden aldığı güçle Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşuna öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 99 yıl evvel kurduğu Cumhuriyetini güre nesillere kişi etmiştir. Kahraman ecdadımız marifetiyle, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, nazik fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi esas düzlük, demokratik ve koca haklarına hürmetkâr, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, saygın benzeri ülke olarak yoluna tehlikesiz adımlarla bitmeme etmektedir.

Bu duygularla ebediyete ölüm edişinin 84. yıldönümü zımnında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin hep kahramanlarına Allah’tan yağmur diliyor, şehitlerimizi, gazilerimizi ve vatanı için mücadele etmiş yekpare ecdadımızı minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Share: