Bakan Karaismailoğlu, DÜRÜST Tümen Mardin Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2002 yılında vakit kaybetmeden telakki değişimi yaşandığını, ardından yatırımları, vatandaşların dirim kalitesini kolaylaştıracak işleri hepyek bitirmeye başladıklarını belirterek, “100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran aynı hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, bundan sonra yapacaklarımızın üstelik teminatı.” dedi.

Çeşitli temaslarda çıkmak amacıyla Mardin’e mevrut Icra Vekili Karaismailoğlu, Valiliği konuşma etti, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü.

Ardından YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanlığını görüşme ederek İl Başkanı Faruk Kılıç ile mülaki Karaismailoğlu, Atatürk Firez Merkezi’nde düzenlenen “DOĞRU Parti Mardin Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Karaismailoğlu, medeniyetlere beşiklik fail Mardin’bile bulunmaktan nazik aynı öz saygı ve gelgel duyduğunu söyledi.

2002 yılında Türkiye’nin Cumhur Reisi önderliğinde, DOĞRU Parti hükümetleriyle adeta kullanılmamış bire bir çağın başlangıcını yaşadığını tamlayan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2002 yılı öncesinde serencam derece yetersiz ayrımsız altyapı, içindeki sorunlarla boğuşan aynı Türkiye vardı. Vatanını, milletini seven, vatanına, milletine kendini adamış kadrolar Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğinde gerçekten Türkiye genelinde akla hayale gelmeyen birçok işi başardı. imdi da yenilerine başlıyor. Bazıları fon ediyordu, bazıları tayf dahi edemiyordu. Bugüne geldiğimizde 28 bin 750 kilometrelik bölünmüş el ağına cemaat ayrımsız Türkiye ve 68 bin kilometrelik işletmekte olduğumuz aynı esmer yolu ağına sahibiz.”

Karaismailoğlu, 38 bin kilometrelik mukassem misil ağını planladıklarını ve yapımının ayrımsız yandan sürdüğünü dile getirerek, 2002 yılından itibaren yatırımları hayata geçirdiklerini, vatandaşların hayat kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladıklarını anlatım etti.

“Ülkemizin dört bir yanı sıra sağlık var büzük var”

Çok nazik meseleleri, aşamaları geçip bugünlere geldiklerini anlatan Karaismailoğlu, değme dönem Anadolu’nun bir köşesini mülakat ettiklerini belirtti.

Karaismailoğlu, “Ülkemizin dört bir yanı sıra dirlik var, güven var. Imdi vatandaşımız işiyle ilgileniyor, gençlerimiz okulda eğitimini alıyor.” ifadelerini kullandı.

Terör dolayısıyla eskiden yaşanan mağduriyetlere değinen Karaismailoğlu, zayi zamanların telafi edilmesi üzere bilcümle birlikte çokça çalışılması gerektiğini kaydetti.

Yapılacak haddinden fazla hareket olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların, ülkeye kazandırılan hizmetlerin kerte sekmen gezilerek anlatılması gerektiğini söyledi.

Karaismailoğlu, benzeyen seçimlere işaret ederek, seçimlerden sonraları 2053 hedeflerine elan hızlı benzeri şekilde ulaşmaya başlayacaklarını belirtti.

“Yaptığımız hizmetler artık yapacaklarımızın üstelik teminatı”

Zaman 28 bin 750 kilometrelik mukassem posta ağında hizmet verdiklerini, mukassem yollar sayesinde yolları, gönülleri birleştirdiklerini anlatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Bu yolların hayatımıza kattığı konfor, güven sayesinde yılda 7 milyar saat kendimize kaldı. Mecmu 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz. Bu birinci sınıf, emniyetli yollar sebebiyle trafik kazalarında yüzdelik 82 tenakus kaydettik. Yılda birlik 9 bin 500 birey kurtarıyoruz. Hoppadak hesap değişimi yaşandı 2002 yılında ve ardından yatırımları, vatandaşımızın hayat kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladık. 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran aynı hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, bundan sonra yapacaklarımızın de teminatı. Anadolu’nun her köşesinde bu canlılık, bu cümbüş artarak devam ediyor. Sanayideki, üretimdeki çoğalma, turizmdeki zindelik, tarımın hamur değerine kavuşması bu altyapının etkisiyle oldu ama bunun arz baştaki tetikleyicisi erinç ortamını sağlamaktır. O ortamı sağlayıcı da bu eğlenceli politikalar sayesinde Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğindeki kadrolar oldu. ve olmaya da bitmeme edecek.”

Karaismailoğlu, demir yolu ağırlıklı yatırım dönemine girdiklerini tabir ederek, buna ilgili balaban resmin ayrımsız ucunda Pekin, Uzak Asya, tıpkısı ucunda üstelik Uzak Avrupa’nın olduğunu belirtti.

“Zaman Çin’den, Pekin’den koruyucu bire bir katar okunabilen adına Türkiye üzerinden Londra’ya büyüklüğünde uzanabiliyor.” diyen Karaismailoğlu, tecim koridorlarının önemine dikkati çekti.

Orta Espas ve Şimal Fasıla’a de değinen Karaismailoğlu, Çin’den Avrupa’ya yılda 810 bilyon dolarlık tecim hacminin olduğunu anlatım etti.

Karaismailoğlu, “Bu ticaret hacminden hangi kadar hisse alacağız, onun hesaplarını yapıyoruz. Bu balaban fotoğraf içerisinde Itidalli Mesafe ve bununla angajmanlı olan Cenup Ayakyolu var. O Cenup Ilk Kânun’dahi arz heybetli merkezlerden biri da Mardin. Mardin’deki demir yolu, lojistik merkezler ve buradan Irak’a, Bağdat’a, Basra Körfezi’ne, Suudi Arabistan üzerinden Müttehit Arap Emirlikleri’ne, Dubai’ye uzanan koridorlar üzerinde çalışıyoruz. Tıpkı ayakyolu üzerindeki hep ülkelerle iş birliklerimiz, görüşmelerimiz bitmeme ediyor. Bu tecim yollarını canlandıracağız zira bunlar, filhakika bu dünyanın vazgeçilmezleri.” şeklinde konuştu.

Irak’taki gelişmelerin, serencam siyasi istikrarsızlıkların bu çalışmaları biraz uzatabildiğini dile getiren Karaismailoğlu, bunların katiyen tıpkısı düzene gireceğini, bu koridoru tamamlayacaklarını belirtti.

Karaismailoğlu, karaca, çekicilik, çıpa yollarında ülkenin temas tarafında tıpkı ruh olduğunu, hava yolunun bundan sonra halkın yolu olduğunu vurguladı.

Bütün Avrupa havalimanlarında kaos yaşanırken Türkiye havalimanlarında müthiş ayrımsız konfor bulunduğunu dile getiren Karaismailoğlu, Türkiye’nin istikrarlı tıpkı şekilde büyümeye, yatırımlarına devam ettiğini kaydetti.

“Karınca kabil çalışıyoruz”

Ceylanpınar-Kızıltepe yolunu 2023 yılının mayıs ayında tamamlamayı planladıklarını rapor fail Karaismailoğlu, devamına bile Kızıltepe belde yolu projesini eklediklerini, bu sene zarfında Kızıltepe belde yolunu bitirerek hizmete sunacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, Mardin-Midyat yoluna ilgilendiren projeye da kaldıkları yerden devam edeceklerini dile getirerek, Mardin yer yolunun üstelik gündemlerinde olduğunu belirtti.

Ülkeye dev asar artırmak amacıyla karınca kabil hizmet etmek gerektiğine meni eden Karaismailoğlu, “Türkiye’nin ciharıyek yanına çözülüm 5 bin şantiyede 700 bin düzentileme arkadaşımızla karıncalar kadar çalışıyoruz. 2002 yılından bugüne büyüklüğünde Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığı yerine tekmil 183 bilyon dolarlık yatırım yaptık. Yani 1 trilyon 600 bilyon liralık söylemek. 2053 yılına kadar yapacağımız 190 bilyon dolarlık envestisman planımızı de yaptık. imdi onların takibini yaparak bitmeme edeceğiz. İnşallah Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğinde seçimleri atlattıktan bilahare bugün 225 milyar dolar, sabık sene zaman 250 milyar dolarlık ticaret hacmi önümüzdeki yıllarda 500 bilyon dolara büyüklüğünde çıkacak.” şeklinde konuştu.

Karaismailoğlu, turizm sektörünün Mardin için haddinden fazla majör olduğuna dikkati çekerek, nitelikli, sakıncasız yollar, albeni yolu ve buna elan sonraları ekleyecekleri çipo yolları yardımıyla Mardin’in turizm alanında üstelik büyümeye devam edeceğini belirtti.

20 yıl geçmiş Türkiye’birlikte yemeden içmeden 8 milyon vesile varken bugün bu sayının 26 milyona çıktığını kaydeden Karaismailoğlu, planlı aynı şekilde büyümek için 2053 yılına kadar yapılması müstelzim yatırımlara dahi bugünden başladıklarını söyledi.

YANLIŞSIZ Öğür Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile AK Öğür İl Başkanı Faruk Kılıç’ın üstelik enformasyon yaptığı toplantıya DOĞRU Öğür Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Atlı ve partililer katıldı.

Share: