ATSO Başkanından TOBB Başkanına Ülfet

Ardahan Tecim ve Sanayi Odası Başkanlığına baştan seçilen Tehlikeli Demirci ekibi ile gelişigüzel Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ülfet ederek Ardahan üzere ikbal ve talepleri iletti.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete Ardahan Tecim ve Uran Odası Umumi Heyet başkanı Korkulu Demirci yanı sıra umumi heyet üyeleri Sebahattin Gündoğdu, Veyis Osmanoğlu, Dayanıklı Lale, Burhan Budak Sedir Başkanı Soner Görmüş, Meclis Başbuğ Vekilleri Erhan Çıpa, Mahmut Ahmet Vural’ın birlikte ATSO Erdemli İstişare Müesses Üyesi Boğanak Entelektüel, Istekli Karadağ, Gürkan Tatlıca ve Zihayat Girişimciler heyetinden Buyuru Afşar haremlik etti.

Ardahan’da bulunan iki çizik kapısı için Zirai karantina Müdürlüğü kurulması ve Patal Gümrük Kapısında tır parkı yapılması hususunu dile getiren Komutan Demirci Esnaf Sanatkarlar Odası üyelerinin kullanımına açılan 500 bin TL lik kredi imkanının Tecim Odasına kayıtlı tacirlerinde bu imkandan faydalandırılması üstüne destek istedi.

Ziyaretin peşi sıra açıklama yapan Başbuğ Demirci “TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu makamında görüşme ederek ilimizde ruh gösteren tacirlerimizin sorunlarını dile getirdik. Konuşu anlamda bunalımlı sabık bu günlerinde tacirlerimize sunulacak desteklerle ayakta kalmalarına arkalamak hesabına taleplerimizi ilettik. Sayın Hisarcıklıoğlu’da taleplerimizin hangi kadar hakikat olduğunu dile getirerek hükumet nezdinde mukteza görüşmeleri yapacağını beyan etti. İlimizin bile kâin iki temel kapımızın daha etkili ve faal benzeri şekilde kullanılarak ilimize melfuf derece oluşturması anlamında çalışmalar yürütmeye bitmeme ediyoruz bu bağlamda Cızık kapılarımızın eksiklerinin aynı an evvel tamamlanması amacıyla zaruri çalışmaları yürütüyoruz. İlk etapta Magnezit Çizgi Kapımızda tır Parkı yapılması konusunda lazım talebi ileterek müspet ahit aldık. Yerelde da mukteza görüşmeleri yapmamızla alay malay tır parkı yapımı başlayacaktır. Tacirlerimizin birlikte düşük faizli kredi kullanması yönünde çalışmalarımız bitmeme etmektedir. Beklenti ediyorum ki gani bir son alarak üyelerimizi bu imkanlardan faydalanacaktır. İlimizdeki tacirlerimizin ayakta kalması işlerini geliştirmesi içinde tıpkı çok akademik çalışmalar yürütüyoruz ahit içerisinde düzenleyeceğiz seminer konuşma ve uygun eğitimlerle alelhusus yerel ürünler anlamında şanlı misil bitirme edeceğiz.” dedi.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu “Güç Başbuğ ve siz altın ekip arkadaşlarına başarılar diliyorum. Bildiğiniz üzere benim ikinci memleketim Ardahan, sorunları çözümünde her anlamda yanınızda olacağım” dedi. – ARDAHAN

Share: