Artvin’de köpeklerin kovaladığı karacayı şehir sakinleri kurtardı… O anlar kamerada

Artvin’birlikte köpeklerin kovaladığı karacayı şehir sakinleri kurtardı… O anlar kamerada

ARTVİN – Artvin’in Arhavi ilçesinde çıkmaz köpeklerinden kaçan esmer önceki dereye düştü, daha bilahare bire bir sitenin bahçesine girdi. Yaralanan kara üzere kent sakinleri seferber oldu, çarşaf antika ile kurtarılan karaca Huy Dulda ve Milli Parklar ekiplerine teslim edildi. O anlar ise güvenlik kamerasına giderek yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, ormanlık alandan Arhavi ilçesinin Boğaziçi mahallesine inen benzeri karacayı fark eden çıkmaz köpekleri karacayı kovalamaya başladı. Korkan yağız önceki, Kapisre Deresine atladı. Derede balık tutan vatandaşların beyinsiz bakışlarıyla su süresince ilerlemeye müteharrik kara, dereden kurtulup bir sitenin bahçesine girdi. Lif örgülerle kuşatılmış sitenin bahçesinde köpeklerden kaçan karacanın yardımına site sekene koştu.

Balkondan atık bürgü sebebiyle tel örgülerden atlamaya etkin karacayı, kent sakinleri yakalamayı başardı. Doğa Siper Milli Parklar Bölüm Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen karacanın hafif yaralandığı öğrenilirken, tedavisinin arkası sıra baştan doğaya bırakılacağı belirtildi.

Karacayı yakalayan site sakinlerinden İsmet Güney yaşananları anlatarak “Dereden acul bire bir şekilde karacanın geldiğin gördük. Köpekler kovalamasını engelledik. Efsanevi köpeklerden kurtulmayı başarınca dereden çıkarak, sitenin bahçesine girdi. Sitede tıpkısı dolaşma attı, komşular çarşaf attı onla yakalamayı başardık ve Tabiat Esirgeme Milli Parklar Bölüm Müdürlüğüne tasdik ettik” dedi.

Benzeri bambaşka şehir sakini Aylin Akgümüş ise “Köpeğimin havlama sesine pencereden baktım. Benzeri karaca kendini tellere vururken gördüm. O anda köpekler peşindeydi ego bile dun indim. İsmet komutan yakalamıştı. Biz üstelik yetkililere vukuf verdik” ifadelerine kullandı.

Share: