Akıbet zaman bili… Horozkent’in kızları önce haftada farklı kazandı

– Horozkent’in kızları önceki haftada ayrımlı kazandı

DENİZLİ – Türkiye Kadınlar Futbol 1. Ligi evvel haftasında kendi evinde Giresun Sanayispor’la karşılaşan ve rakibini 5-1 aşınmış ederek lige 3 benek giriş fail Horozkentspor’da yüzler gülüyor.

Türkiye Kadınlar Ayak Topu 1. Ligi geçmiş haftasında Şirinköy Sahası’nda Giresun Sanayispor’u 5-1 ile sabık Horozkentspor’un gollerini; Huriye, Ayrıksı, Havane, Elife ve Sude kaydederken, mihman takımın yegâne golü Oluchi J. Wachukwu’dan geldi. Karşılaşmayı değerlendiren Pakt Başkanı Kamil Karabuğa, taraftarlara teşekkür ederek, “İlk karşılaşma olduğu için çok heyecanlıydık. Ligler başladı, başlamayacak falanca derken onların heyecanı ve stresi vardı. Çok şükür zat sahamızda, seyircimizin önünde ayrımlı benzeri galibiyet aldık. Bu galibiyeti cemi şehrimize, Denizli’mize dürü ediyorum. Imdi önümüzdeki maçlardan dahi galibiyetle ayrılıp hedefimiz olan süper lige geçmek istiyoruz” dedi.

“Lige ferah hazırlanmanın karşılığını aldık”

Lige ongun hazırlandıklarının altını çizen yeşil-siyahlı takımın beceri sorumlusu Osman Kıraç birlikte, “Planlama ile ait sıkıntılarımız vardı. Hazırlık maçları, yüklenmelerle ilgili teessürat oldu. Evvel liglerin ayın 15’inde başlayacağı söylendi, sonraları 23’e alındı. İlk maçımızda az buçuk heyecan vardı. Kızlarımız evvel resmi karşılaşma olması ayrımlı havas içindeydi. Bu nedenle maçın dayanıklı geçeceğinin farkındaydık” diye konuştu.

“İlk maçta maç ritmini yakalamamız gerekiyordu”

“Kızların sebebiyle işi kolaya çevirdik” diyen Kıraç, “Duruluk uzaklık oyunun disiplininden kopar kabil olduk. Bu üstelik normal tabiatıyla ilk resmi karşılaşma. Er bulduğumuz gollerden ufuk takımımız rahatladı. İlk maçta karşılaşma ritmini yakalamamız gerekiyordu. Bunu ilk maçta yakaladığımızı düşünüyorum. Kızlarımızın gayreti, çabası güzeldi. Maçta balaban oranda düzenlemek istediklerimizi yaptık. Bu dahi bizim amacıyla ehliyetli. Maçları böyle kazanmaya devam ettikçe daha bol duruma geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: