Adıyaman’da üniversiteyi kazanan gençlere vasıta desteği

Adıyaman Belediyesi, geçen sene olduğu üzere bu yıl dahi darülfünun sınavını kazanan gençlere desteğini sürdürecek.

Geçen sene üniversite sınavında önce 20 bine giren Adıyaman form kaza ve merkeze kapalı köylerde tevakkuf fail öğrencilere 1000 TL anahtar desteğinde mevcut Adıyaman Belediyesi, bu yıl dahi desteğine devam edecek.

Şehremaneti meclisi marifetiyle fikir çokluğuyla kabul edilen kararı açıklanan Şehremini Süleyman Kılınç, Adıyaman yer merkezi ve merkeze bağlı köylerde ikamet yazar, 2022 yılı YKS sınavında liyakatli kendisine seçkin lisans programına kurulu olan öğrencilere benzeri defaya galiba posta ve vasıta yardımı adı altında nakdi müzaheret yapılacağını müjdeledi.

Tüm öğrencileri elde ettikleri başarıdan ekolojik ortam tebrik fail Başbuğ Kılınç, “Belediyemiz eliyle 2022 YKS’bile önceki 10 bine giren öğrencilere 3 bin TL, 10 bin ile 20 bin arasında meydan kayran öğrencilere 2 bin TL, 20 bin ile 30 bin arasındaki öğrencilere bin 500 ve 30 binin üzerinde sıralamaya girerek seçkin lisans programına kurulu olan öğrencilere de bin TL yardım yapılacak.

Son müracaat tarihinin 15 Eylül olduğunu belirten yetkililer ise başvuru üzere istenen vesaik ve şerait ise Adıyaman Belediyesi asıl yapı mesnet katta mevcut Beyaz Masa birimiyle, http://basvuru.adiyaman.bel.tr adresine yapılacak olan başvurular amacıyla öğrencilerimizden, Adıyaman ülke merkezinde yada merkeze sadık köylerde eğleşme ettiklerine dair ikametgah belgesi, 2022 yılında YKS sınav sonuç belgesi ile vasıta yaptırdığı lisans programına ilgili darülfünun vasıta belgesi, kafa koçanı fotokopisi ve içerisinde IBAN numarasının üstelik vadi aldığı başvuru dilekçesi istiyoruz. Ayrıca İstenilen belgelerde e-Oran üzerinden alınan rubai kodlu belgeler geçerli olacaktır.”

Başvuruların say saatleri içerisinde yapılması ve akıbet başvuru tarihi namına tamlanan 15 Ilkgüz tarihinden sonraları yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğine bile dikkat çekildi. – ADIYAMAN

Share: