Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

200’den çok firmanın katıldığı dev fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

SAKARYA Uluslararası statü kazanan ve peyzaj ile bezen bitkileri sektöründe canlılık gösteren Sakarya PSB Anatolia 20222021 Peyzaj, Bezek Bitkileri, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi sülale sahipliğine küçümseyici tıpkısı törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. 200’ün üstünde firma, 20’den çok ülkeden kürsü temsilcisi ve birbirinden farklı ürünlerle ilişik vatandaşları, sektörü aynı araya getiren fuarda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Kocaman, “5 yaşında şakkadak büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz” dedi.

Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali başarıyla geçirdiği üç yılın ardından yoluna PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Bezek Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı yerine bitmeme ediyor. Bu sene beşinicisi 7-10 Eylül tarihleri ortada Sapanca Kırkpınar’da düzenlenecek olan fuar müstehzi aynı törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı. 60 bin metrekare düz konusunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin esas sponsorluğunda dev tıpkı fuar alanı kuruldu. Hazırlanan alanlara yıl süresince bugünü bekleyen 200’ün üzerinde firma sergilik açtı. 3 kat festival ve 2 sefer fuar yerine gerçekleştirilen PSB Anatolia’ya 20’den aşkın ülkeden firma katılma sağladı. PSB Anatolia Bezen Bitkileri, Peyzaj, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda antrparantez ilgilendiren bölümlerin vadi aldığı 19 üniversiteden öğrenciler düz aldı. 7 ayrımlı celse ve eğitimin yapılacağı fuarda gerçekleşecek Mektepli Tasarım ve Aplikasyon Yarışması’nda sükse sağlayan öğrenciler hayallerini gerçekleştirecek. Fuarın açılış töreninde kurdeleyi Komutan Ekrem Eke ve tören düzeni üyeleri gelişigüzel kesti. Programa Sakarya Valisi Vekili Muhsin Çatmadım, Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Denizköpüğü, DÜRÜST Tümen Evcil Yönetimler Başbuğ Yardımcısı Ulvi İnci, SELIM Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Orman Havza Müdürü Nur Çelik, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Süs bitkisi, peyzaj ile bahçe sanatları ürünleri, iş makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, temel üretimi, kent ve bostan mobilyaları, çocuk oyun grupları kabil degaje tıpkı yelpazenin sunulduğu fuarı 7-10 Eylül tarihleri beyninde eksiksiz vatandaşlar ücretsiz yerine müzakere edebilecek.

“Bağlantı ve muadele içerisinde bir nice kurumla iri benzeri hareket yapıyoruz”

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman Sakarya’ya değer katmaya bitmeme edeceklerini anlatım ederek, “Bu sene 200 civarında aynı katılımcı ağırlıyoruz. 60 bin metrekare alana çıkardık. Bu çerçevede 38 ile 40 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz. Angajman ve beraberlik içerisinde birçok kurumla balaban bir iş yapıyoruz. Özellikle başkanımız ve beraberindekilere teşekkürname ediyorum. Yelpazemiz açık Türkiye’nin beherglas aracılığıyla şuan tedarikçimiz var, kurum heyeti orakta toplamda 16 ülkeden ziyaretçimiz var” dedi.

“5 yaşındaki tıpkısı yavru bu süs bitkiciliği fuarımız”

Sakarya’nın jeopolitik konumu ve arazi verimi itibariyle dünyanın sunu kıymetli şehirlerinden bir tanesi olduğunu rapor fail Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Koca, “5 yaşındaki bire bir çocuk bu ziynet bitkiciliği fuarımız. İlk 3 yıl curcuna kendisine gerçekleştirildi. 5 yaşında dangadak büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarın sektörel işbirliğini, bilgelik pazar ihtiyacının karşılanmasında koruyucu olmasını temennisini ediyoruz ” diye konuştu.

“Yer dokunaklı fuar dahi sektöre çokça kırıcı faydalar, katkılar sağlar”

Yurtdışı gezilerinde daima yeşili anlattığını ve farklı hamlelerle fuarın haddinden fazla henüz nazik bir ivme kazanacağını tamlayan Bursa Belediye Reisi Alinur Denizköpüğü ise, “Yeşil bundan sonra bütün dünyanın konuştuğu tıpkı konu. Imdi herkes yeşile kan dolaşımı çabasında. İyi tavzih etmek ve gür aşama atmak gerekiyor. Gönül aşağı çok şeyler istem ediyor ama bunların hem maddesel hem dahi manevi anlamda sorumluluklarının olduğunu alelhusus rapor etmem lazım. Kesinlikle mükemmel ayrımsız tertip genişlik acı fuar dahi sektöre haddinden fazla ağır sıklet menafi, katkılar sağlar. 10-15 hayat çalışırken bugün 300, 500 birey bin dirilik bünyesinde müteharrik firmalara dönüşen süreçleri ego yaşamış ayrımsız insanım” şeklinde konuştu.Share: