8 yaşındaki Ahmet’in apartman girişindeki Türk bayrağını selamlaması asayiş kamerasında

Kayseri’da judoya giden 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci’nin apartman girişinde asık Türk bayrağını selamlaması güvenlik kamerasına yansıdı.

Kayseri Orman İşletme Müdürü olan babası Yasin Biberci’nin yönlendirmesiyle tıpkısı yıl önceki judoya başlayan Ahmet Yasin Biberci, bayrak sevgisiyle kat sayı oldu.

Spordan döndüğünde apartman girişinde asılı Türk bayrağını gören Biberci durup judocu selamı verdi. Henüz bilahare asansöre yönelen yavru binmeden evvel dönerek gene bayrağı selamladı.

Apartmanın düzenlilik kamerasından bu anları izleyen aile, çocuklarının davranışıyla gururlandı.

Ahmet’in bayrağı selamladığı görüntüler bazı sosyal medya hesaplarından üstelik paylaşıldı.

Ahmet Yasin Biberci, AA muhabirine, bir zamanlar karateyle ilgilenen babası vasıtasıyla judoya yazdırıldığını ve sporu haddinden fazla sevdiğini söyledi.

Şu anda turuncu poyra taktığını ve 15-20 akım öğrendiğini tabir eden Biberci, “Sporda bilcümle esenleme veriyorduk, girerken çıkarken. Ondan heveslendim, ben de esenleme verdim. Apartmana girdim, bayrağı görünce esenleme verdim, bilahare asansöre bindim, buradan de esenleme verdim. Bizim için 3 öz çok kocaman. Biri Kur’an-ı Bonkör, ikincisi Türk bayrağı, üçüncüsü bile vatanımız.” diye niteleyerek konuştu.

Biberci, yaptığı sporda başarılar elde etmeyi ve madalyalar almayı hedeflediğini belirtti.

Orman yangınlarına çokça üzüldüğünü nâkil Biberci, “Büyüyünce itfaiyeci görünmek istiyorum. Yangınları ödemek, yollardaki ağaçları sulamak amacıyla. Ağaçlar olmasa tığ yaşayamayız. Bahçemizde tıpkı ongun de haddinden fazla değerli, onu kesmememiz lazım.” dedi.

“Hoşuma gitti, gurur duyduk”

Yasin Biberci ise oğlunu bire bir arkadaşının yönlendirmesiyle judoya başlattıklarını anlattı.

Görüntüyü izlediğinde evladıyla alım duyduğunu dile getiren Biberci şunları kaydetti:

“Arazideydim, ayrıksı tıpkı yoldaş götürmüştü spora. Oğlumu eve bıraktığını söyleyince akşam ezanı olduğu üzere kameradan baktım. Baktım esenleme veriyor, asansöre girince gine selam veriyor. Eşime gösterdim. O dedi ki ‘Orada sancak var’. Titiz baktım, bayrak var. Hoşuma gitti, gelgel duyduk tabii. Bayrak, vatan, ulus sevgisi ile yetiştiriyoruz çocuklarımızı, gururlandım. İstesek yaptıramazdık o hareketi.”Share: