4 ildeki toplanmış 10 gayrimenkul özelleştirilecek

Hazne ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Muş’ta 4, Muğla’da 3, İstanbul’da 2 ve Sazak’de bire bir taşınmazın “mir” yöntemiyle özelleştirileceğini bildirdi.

ÖİB’nin özelleştirme süreçlerine ilişkin duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Muş-Merkez’deki mecmu 87 bin 351 metrekarelik 4 taşınmaz, Muğla- Bodrum’daki toplam 13 bin 963 metrekarelik 3 taşınmaz, İstanbul- Büyükçekmece’deki 8 bin 800 ve Eyüpsultan’daki 5 bin 374 metrekarelik 2 taşınmaz ile Sazak- Tarsus’taki 1535 metrekarelik taşınmaz özelleştirilecek.

Birden aşkın öneri sahibinden sınırlanmış zarfla teklif ahiz, görüşme ve mukataa usulüyle yapılacak ihaleler, teklif sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek yalınlık artırmayla sonuçlandırılacak.

İhaleye gerçek ve tüzel eşhas, ortak adım grupları (OGG), kooperatifler, vakıflar ile belgelerinde emlak edinebileceklerine dair hüküm kâin dernekler katılabilecek. Envestisman fonları ise vakit kaybetmeden tıpkı OGG ortamında yer alabilecek. Hamle grubu ortaklarının topu yatırım fonu olamayacak.???????

İsteklilerin, sonuç tekliflerini, süzülmek istedikleri ihaleye bakarak 17, 18 ve 19 Aile 2023 tarihlerine kadar vermeleri gerekiyor.

Share: