20 yaşındaki gailesiz 14 yıllık soluk davasının kurbanı oldu!

29 Ağustos Pazartesi haset akşam saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kat kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz benzeri naaş bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde azimet terasını geçtikten sonraki dokunaklı virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 güre, ormanlık alanda ayrımsız kişiyi esasen meftun halde buldu. İhbarın ardından bölgeye mevrut keyif ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti. Açıkgöz ekipleri, görüngü yeri ve çevresinde geniş çaplı inceleme yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle taharri yapıldı.

ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI

Fenomen yerinde naaş üstünde yapılan geçmiş incelemede başın üst kısmından sıkılan kurşunun cebin bölgesinden çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üstünde şort tişört kâin Uzunay’ın üzerinden geçmiş özellikle etiket çıkmadı. Naaş, ölü açımı üzere Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Cesedin kime ilgilendiren olduğu ise devrisi ahit belli oldu. Cesedin Dert Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişik olduğu ortaya daha çok. Uzunay’ın beş altı ay evvel Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi yoluyla alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

SORUŞTURMA ZAMAN DAVASI ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIRILDI

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan benzeri dolaşma önceki akşam ezanı saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan bilahare ”tamam abi geliyorum” deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve ayrımsız daha dümbelek dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde mevcut babasının 2008 yılında Veca’nın Patnos ilçesinde ayrıksı bir kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken soruşturma çağ davası üstüne yoğunlaştırıldı.

CİNAYETİN NEDENİ SOLUK DAVASI ÇIKTI

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Itimat Müdürlükleri ile uyanık marifetiyle eşzamanlı cerrahi müdahale yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına makbuz. Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Veca Patnos’ta maktul adamın yeğeni N.C. eliyle intikam almak amacıyla işlediği belirlendi. Cinayet simultane N.C. ile birlikte 2 kişinin henüz olay durumunda olduğu kaydedildi. Kıya çabucak görüngü durumunda sıfır özge 2 kişinin ise müzaheret ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

IÇKI DAVASI SORUSUNA “HABERİM BULUNMAYAN” CEVABINI VERDİ

5 suratsız, işlemlerinin ardından adliyeye atıf edildi. Şüphelilerin sevki sırasında cingöz degaje düzenlilik önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde matbuat mensuplarının sorduğu “Kenan’ın hastalık öldürdünüz, nefes davası mı vardı” sorusuna “Haberim namevcut” şeklinde karşılık verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.Share: