Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Bartın’da konuştu Açıklaması

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin geleceğinin tutu altında bırakılmaması üzere kesin gök çalışması yapılması, çocukların Gökyolu Galaksisi’ni araştırarak geleceğe dayalı planlar yapması gerektiğini belirterek, “Biz Samanyolu Galaksisi dediğimizde muhalefetin aklına hangi geliyor biliyor musunuz? Çabucak saman geliyor. İşte hakeza vizyonsuz bir muhalefetin bu ülkeye vereceği hiçbir molekül yok.” dedi.

Tıpkısı paradigma küşat ve toplantı üzere geldiği Bartın’de önceki adına Valiliği musahabe eden Bakan Varank, burada kollar vasıtasıyla çiçeklerle karşılandı.

Şeref Defteri’ni imzaladıktan bilahare makama sabık Varank, Ilbay Nurtaç Arslan’dan brifing aldı, kentteki sanayicilerle basına sınırlanmış toplantı yaptı.

Varank, daha sonradan SELIM Parti İl Başkanlığını musahabe ederek icraat üzerine İl Başkanı Turhan Kalaycı’dan bilgelik aldı. AK Fırka’nin kuruluş yıl dönümünü partililerle gato keserek kutlayan Varank, İl Başkanlığı önünde vatandaşlara ve partililere seslenme etti.

Nazır Varank, burada yaptığı konuşmada, DOĞRU Parti’nin Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine idrak etmek amacıyla şu anda herkesin acun lideri olduğunu akseptans ettiği Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla müesses benzeri sorun hareketi olduğunu söyledi.

Kardeşliklerini büyüterek Türkiye’yi büyüteceklerine inandıklarını rapor eden Varank, “Ayrımsız ve beraber kendisine bu bayrağa yeryüzü güzel hizmeti yapacağımıza inandık ve onun amacıyla dahi 21 yıldır bu ülkenin aziz vatandaşları ne bakım ve yatırımı hak ediyorsa onu açmak, onun mücadelesini yöneltmek amacıyla üstelik yıllardır nazik çekişme veriyoruz.” diyerek konuştu.

“Türkiye’birlikte vasilik rejimiyle balaban kavgalar verdik”

Varank, Karadeniz’in barış deniziyken şu anda iki komşunun savaşına tanıklık ettiğini belirterek, şunları söyledi:

” ‘Bu savaşı ki durdurabilir, bu iki talih beyninde arabuluculuğu ki yapabilir?’ dediklerinde bilcümle dünya ülkeleri Türkiye’yi gösteriyor. ‘Dünyada hububat krizi var, milyonlarca eş haris kalabilir, bu işe çareyi kim bulabilir?’ dediklerinde, ‘Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan bulabilir.’ diyorlar. Tığ 21 yılda iri mücadelelerle, nazik kavgalarla bu ülkeyi vatandaşlarımızın adalet ettiği konuma yükseltmek için çalıştık.”

Geçmiş dönemlerde verdikleri mücadelelere değinen Varank, “Türkiye’üstelik vasilik rejimiyle iri kavgalar verdik. Yeri geldi askerin, yargının içerisindeki gruplar bu ülkede kişi iktidarını oluşturmaya çalıştı. Kırtasiyecilik kendi bağımsızlığını ilan ederek bu ülkeye el etmeye çalıştı. Yeri geldi bizzat darbe teşebbüsünde bulundular. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türk milletinden aldığı güçle, alelhusus arkasında dimdik duran teşkilatımızdan aldığı güçle bu mücadeleyi yeryüzü evire çevire şekilde verdi.” ifadelerini kullandı.

Varank, dünyanın aynı türbülanstan geçtiğine meni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünya seçenek bahir halinde, ülkeler gemilerin pusulalarını nereye çevireceklerini bilmez halde benzeri uluslararası yöntem yaşıyoruz. Yeri geliyor Karadeniz’birlikte savaştan bahsediyorlar, yeri geliyor Çin ve Tayvan arasında birilerinin kaşıdığı konular acaba dünya ekonomisini nasıl etkileyecek, bunları tartışıyoruz. ‘Bu almaşık denizde Türkiye Cumhuriyeti gemisini kim yönetim edebilir, kim arz domuzuna şekilde bu gemiye kaptanlık yapabilir?’ diye sorduğunuzda sadece teşkilatlarımız değil, yüzdelik 51, 52 bize oy veren vatandaşlarımız değil, emniyetli olun mugayeret partilerinin üstelik temsilcileri hangi diyorlar biliyor musunuz? ‘Türkiye’üstelik Recep Tayyip Erdoğan’dan eksantrik bu tecrübeye topluluk lider namevcut. Bu dalgalı denizde bu gemiyi ancak Recep Tayyip Erdoğan sunma adamakıllı şekilde yönetebilir.’ diyorlar.”

“2023 seçimleri dönüm noktası”

Bartın’da sanayi yatırımı üzere yer arayanların olduğuna dikkati çeken Varank, “21 sene önce adeta bir karye kabil olan bu şehrin merkezinde size deseydim kim, ‘sanayiciler gelecek, envestisman yapacak vadi arayacaklar’, siz bana inanmazdınız. Bugün tığ Bartın sanayisinin geldiği noktayı konuşuyoruz. ‘Turizmde hangi yatırımları çok yaparız, buraya daha çok gezmen çekeriz, buraya güçlükle dışından kruvaziyer gemiler pekâlâ gelebilir, tarımda hangi destekleri verir, daha ileri gideriz?’ bunu konuşuyoruz. Bu başarı hikayesini devam ettirmek, Türkiye’yi asri medeniyetler seviyesinin üstüne idrak etmek, Türkiye’yi bir zaman olduğu kadar talimat kayran ayrımsız büyüklük değil, komut veren birlik hür Türkiye Cumhuriyeti haline ifham etmek ve devam ettirmek istiyorsak, 2023’te yapacağız icraat haddinden fazla cesim. 2023 dönüm noktası.” değerlendirmesini yaptı.

Varank, 2023 seçimlerini kazandıklarında Türkiye’nin geleceğinin çokça henüz kültürlü olacağını dile getirdi.

Türkiye’da yapılmamışları yaptıklarını, cazibe ve projelerinin muhalefetin yanına bile yanaşamayacağı ufukta olduğunu belirten Varank, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bugün Türkiye’nin arabasını konuştuğumuzda uymazlık hangi diyor, ‘Bu arabayı yapamazsınız, yapsanız dahi satamazsınız!’ 29 Teşrinievvel geliyor. Allah’ın izniyle Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim’dahi açacağız. Araçlarımız sekans istihsal bandından inmeye başlayacaklar. Tığ diyoruz kim uzayda ayrımsız yarış var, Türkiye katiyen bu yarıştan dümbelek kalmamalı. Şayet Türkiye’nin geleceğini ipotek altında tezyit etmek istemiyorsak, mutlak feza çalışması yapmalıyız. Çocuklarımız Gökyolu Galaksisi’ni araştırarak geleceğe dayalı planlar yapmalılar. Tığ Samanyolu Galaksisi dediğimizde muhalefetin aklına ne geliyor biliyor musunuz? Yalnız saman geliyor. İşte böyle vizyonsuz tıpkı muhalefetin bu ülkeye vereceği hiçbir şey bulunmayan.”

AK Fırka Grup Başkanvekili ve Bartın Mebus Yılmaz Bronz birlikte DÜRÜST Öğür’nin birçok yıllar bu ülkeye bakım edeceğini belirterek, “Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Birçok zorlukları, badireleri milletimizle gelişigüzel aştık. İnşallah Türkiye 2023’te milletimiz kazanımlarından geriye dönmeyecek.” dedi.Share: