Zonguldak haberleri… Çorum ve Zonguldak’taki ayyarlık olaylarının zanlısı Aksaray’da yakalandı

Çorum ve Zonguldak’ta kendisini saha komiseri yerine tanıtıp kontrol bahanesiyle evlerine girdiği iki kişiyi dolandırdığı sav edilen ve Aksaray’dahi yakalanan zanlı, tutuklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya bakarak, Çorum’üstelik telefonda kendisini saha komiseri yerine tanıtan kuşkulu, karşıdaki kişiye, kimliğini soyulan kuyumcu dükkanında bulduklarını, evinde arama yapması gerektiğini söyledi.

Daha sonradan eve giden meşkûk, evdeki yaklaşık 150 bin liralık tutarındaki değerli ve ayrımsız tutar parayı tetkik yapılacağı bahanesiyle alıp kayıplara karıştı.

Dolandırıldığını anlayan vatandaşın ihbarı üstüne İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Seksiyon Amirliği ekipleri, zanlıyı sezmek için çalışma başlattı.

Benzer yöntemle 5 periyot sonra da Zonguldak’taki aynı kişinin kısaca 70 bin liralık dolandırıldığı ihbarı üstüne soruşturmayı derinleştiren ekipler, kimliğini belirlediği zanlıyı takibe aldı.

Şehirler arası otobüste yolculuk ettiği belirlenen kuşkulu, Aksaray’daki taharri noktasında gözaltına alınarak Çorum’a getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Share: