Yılmaz: “El Tığ Harekatı ile kesin tıpkısı ide verilmiştir”

DOĞRU Parti Mersin Mebus Zeynep Gül Yılmayan, Türk Silahlı Kuvvetleri yoluyla düzenlenen Pençe Tığ Harekatından terör örgütünün siyasi uzantıları ve işbirlikçilerinin huzursuz olduğunu ve sivillerin ölümüne sebep olan teröristleri savunma peşine düştüklerini belirterek, “Alçaklardan ağır saldırıların hesabı sorulmuştur. Bu faaliyetler ile ülkemiz benzeri el elan, işlek ayrımsız şekilde, ‘milli asayiş benim kırmızı çizgim’ mesajını dünyaya net ayrımsız şekilde vermiştir” dedi.

Yılmayan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bir akşam ansızın gelebiliriz” diye niteleyerek, yıldırı örgütü hedeflerine cebin bakir tıpkı operasyonun sinyalini vermesinin arkası sıra, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyine eş anlı namına planlı El Tığ Harekatının başarıyla yürütme edildiğini söyledi. Terör örgütünün şüphesiz ayrımsız tehdit oluşturduğunu, lacerem canice saldırılar gerçekleştirebildiğini Mersin Ağacı’de, Taksim’de, Karkamış’ta planlı saldırılarla dahi görüldüğünü tabir fail Yılmayan, üç saldırının birlikte El Tığ Harekatının hangi kadar yakınlarında olduğunu aynı kez daha ortaya koyduğunu rapor etti.

“İşbirlikçileri uyku, dalalet ve şike süresince olduklarını bir yol henüz göstermiştir”

TSK’nın tek tıpkı sivilin üstelik uymazlık görmemesi amacıyla gösterdiği duyarlık ve titiz aynı şekilde yürütülen operasyona karşın, Türkiye düşmanlarının yalanlara ve iftiralara sarıldığını kaydeden Yılmaz, “Ülkemiz süresince ve tahril ötesinde yapılan saldırılara, meşru koruma görevlisi hakkımıza ve harekatın yekpare aleniyetine rağmen, yıldırı örgütünün siyasal uzantıları ve işbirlikçileri bu operasyondan tasalı olmuşlardır. Biz buna şaşırdık mı? Tabiatıyla yararlı. Teröristlere ve yıldırı yuvalarına müteveccih yapılan operasyonu, CHP’nin ortağı HDP’nin ‘meşruiyetten yoksun’ namına nitelendirmesi, DÜRÜST Fırka iktidarımızı ‘seçim kampanyası çerçevesinde cidal politikası’ yapmakla suçlayıp, Karkamış saldırısına ‘tezgah’ diyerek iftira etmeleri, Selahattin Demirtaş’ın ‘kirli senaryo’ diyerek küçümseyerek eleştirmesi, öldürülen teröristlere ‘rahmet’ dilemeleri, HDP Avrupa Temsilciliğinin, ‘parçalanmamış saldırılar derhal durdurulmalı’ diye ülkemizi arsıulusal mecralara şikayet etmeleri ve yardım dilenmeleri aymazlık, dalalet ve aldatma içinde olduklarını aynı kez daha göstermiştir” diye konuştu.

Türkiye’nin, Pençe Kılıç Harekatı ile aynı anda iki değişik ülkeye serencam kademe dinç tıpkı gece harekatı düzenleyerek ‘dosta cüret, düşmana korku’ saldığını aktaran Yılmayan, şöyle bitmeme etti: “Ayrımsız farklı harekatlarımız kabil El Kılıç Harekatı üstelik elden terörle mücadele açısından değil, arsıulusal münasebat ve kullanılmamış küresel gelişmeler penceresinden okunduğunda da çokça değerli anlamlar taşıdığı görülecektir. Bu işler ile ülkemiz tıpkısı posta daha, hayat dolu aynı şekilde, ‘milli düzenlilik benim kırmızı çizgim’ mesajını dünyaya kesin bire bir şekilde vermiştir. 85 milyon vatandaşımızın ve hudutlarımızın güvenliğini mizan şiarıyla akım fail Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve asayiş güçlerimiz, ülkemize yönelen seçme soy adi saldırının karşılığını bugüne kadar katiyetle vermiştir, çıktı de misliyle vermeye devam edecektir.” – MERSİN

Share: