Vali Aksoy: “Dünyada eşi ayrımsız bulunmayan ayrımsız yengi”

Okumuş Valisi Hüseyin Aksoy, 30 Ağustos Zaferi’nin fedakarlık ve kararlılığın göstergesi olduğunu anlatım ederek “Dünyada eşi benzeri bulunmayan bire bir zaferdir” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Ziyalı Valisi Hüseyin Aksoy bire bir tasa yayınladı. Birlik ve beraberliğe dikkat çekici Ilbay Aksoy, mesajında “Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri yepyeni bire bir zaferle taçlandıran, herhangi bir aşaması vatanseverlik ve alplık destanlarıyla komple 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümünü milletçe ilişki ve el birliği içerisinde; şişman ayrımsız alım ve coşkuyla kutluyoruz. 30 Ağustos Zaferi, ülkemizi fasletmek ve milletimizi lento altına kabul etmek talip devletlere cebin, yokluk süresince, yer edisyon koşullarda ve seçkin şeyin bittiği sanılan tıpkısı dönemde, önemli milletimizin sarsılmaz azmi, erdemli iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile müktesep önemli bire bir zaferdir. Aziz Milletimizin fedakarlığının, kararlılığının, vatan sevgisinin eke ve düşündürücü aynı göstergesi olan bu utku benzeri zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı, ulusumuzun bağlanak ve beraberliğinin, iktidar ve kabiliyetinin nelere erkli olduğunun birlik dünyaya gösterildiği tarihte aynı bulunmayan misilsiz tıpkısı zaferdir” ifadelerine meydan verdi.

30 Ağustos Zaferi’nin bir nice ulusa dahi kere gösterdiğini sözlerine ekleyen Vali Aksoy; “Türk Milleti, hak ve mağrur direnişiyle, savaşın kazanılmasında yurt, kavim ve simge sevgisinin, sayısal güçten daha yüksek olduğunu bilcümle dünyaya kanıtlamış, müstakil varagelmek talip birçok ulusa dahi el göstermiştir. Zaferin arkası sıra kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Iri Atatürk’ün önderliğinde, cihanşümul değerler ışığında gelişmesini sürdüren, demokratik ve modern bire bir ahbaplık devleti kendisine acun devletleri arasında herhangi bir yerini almıştır. Bilinmelidir kim, dün Çanakkale’üstelik, İstiklal Harbinde, 15 Temmuzda olduğu kabilinden zaman birlikte Ülkemizin ve Milletimizin ayrılamaz bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik soysuz saldırılara karşı, eren Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı lahut emanetin sorumluluğunun idraki namına, milli bağlanak ve el birliği şuuru ortamında, hür ve müstakil birey azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Bugün için görevimiz, tıpkısı yandan Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle topluluk çıkarak, ülkemizi uygarlık yarışında en son sıralara kaldırmak olmalı, diğer yandan bizi ulus özne efdal değerlerimizi tamamen enerjik tutmaya, yüceltmeye devam etmeliyiz. Bir zamanda bizden ahir nesillerin vatandaşlığından gelgel ve değer duyacakları tıpkı Cumhuriyet Altını tasarruf etmek asıl hedefimiz olmalıdır. Bu his ve düşüncelerle, ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk doğmak için, bu zaferi bizlere bağış fail İstiklal mücadelemizin hep kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin ayrılamaz bütünlüğü üzere canlarını seve seve veren umum aziz şehitlerimizi rahmetle, yiğit gazilerimizi şükran ve şükranla anıyor, Aydınlı hemşerilerimin ve oylumlu ordumuzun bilcümle mensuplarının, Zafer Bayramını genişlik dostça duygularımla kutluyorum” dedi. – AYDIN

Share: