Üniversiteyi kazanan öğrencilerden Ilbay Demirtaş’a teşekkür ziyareti

Mardin Büyükşehir Belediyesi Hanek Akademisi hazırlık kurslarına katılarak üniversiteyi kazanan öğrenciler, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş’a teşekkürname ziyaretinde bulundu.

Ilbay ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Hars Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Konferans Akademisi eliyle açılan Iyicene Sanatlar ve Konservatuvar hazırlık kursları ile üniversite hayallerini gerçekleştiren öğrencilerle bire bir araya geldi.

Konferans Akademisinde açılan kurslarda eğitim bilimi gören öğrenciler, türlü üniversitelerin Iyicene Sanatlar Fakültesi, çalgı ve resim bölümlerini kazanarak hayallerine kavuştu.

Öğrenciler Ilbay Demirtaş’a gerçekleştirdikleri ziyarette teşekkürname etti.

Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi yoluyla eğitime bindi amaçlı açılan kurslara katılan öğrencilerin üniversiteyi kazandıklarını görmenin kendilerini bahtiyar ettiğini belirtti.

Eğitime destek olmaya bitmeme edeceklerini dile getiren Demirtaş, “Nutuk Akademimizde bağlama; gitar, ney, gösterici, kağıt rölyef sanatı, eşkâl, beyaz perde ve seyir atölyesi ile ahali oyunları kabilinden değişik branşlarda açılan kurslarda danışma eğitimi almak talip öğrenciler tehlikeli deste gösterdi. Bu kurslara mevrut bunaltıcı ilginin ardından öğrencilerimizin görüntü ettikleri bölümleri kazanmalarını buyurmak bizi serencam adım bahtiyar etti. Eğitme destek amaçlı seçme zaman gençlerimizin birlikte olacağız. Üniversiteyi kazanan gençlerimize başarılar diliyor, öğretmen ve eğitmenlerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: