Tekirdağ domestik haberi… Çorlu Belediyesi’nin Tema Park Yeri Projesi ‘Masal Otopark’, 6 Ayda 101 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

Tekirdağ Çorlu Belediyesi’nin ana konu park yeri projesi Masal Park, 6 ayda 101 bin ziyaretçiyi ağırladı. 21 farklı beyin ve 167 tane masal kahramanının saha aldığı Masal Park’ın giriş ücreti 5 TL iken, birinci dereceden akraba olan şehit yakınları, gaziler, engelliler ve sarı matbuat kartı bulunan basın mensuplarına ücretsiz olarak bakım veriyor.

Tekirdağ, Hastalıklı Belediyesi’nin 23 April Ulusal Emir ve Yavru Bayramı’nda açılışını yaptığı Masal Park’a, Çorlulu vatandaşların yanı sıra İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale kadar çevre diyar ve ilçelerden bile ziyaretçi akınına uğrayan Masal Otopark, şimdiye çatışma 101 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa konusunda düz yazı edilen parkta 21 farklı ihata ve 167 devam masal kahramanı bulunuyor. Masal Otopark’ta düzlük düz yerli ve ecnebi masal kahramanları ve çizgi film karakterlerinin beraberinde masal okuyan dikme, baziçe grupları, atlıkarınca, katar, tutum yolları, kafe ve istirahat alanları balaban demet görüyor.

Parkın zarfında vadi düz atlıkarıncayı bugüne kadar 44 bin gönül kullanırken ağustos ayında hizmete verilen ve parkın tamamını gezinme fırsatı sunan treni ise 6 bin gönül kullandı.

Giriş ücreti 5 TL olan Masal Park Yeri’a 0-6 yaş grubunun yanı sıra bir numara dereceden akraba olan şehit yakınları, gaziler, engelliler ve solgun basın kartı bulunan basın mensupları ücretsiz yerine girilebilen parktan 3 bin sevimli ücretsiz olarak yararlandı.

Yalnızca pazartesi günleri sınırlı olan Masal Park, gayrı tekmil günlerde sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında konuşma edilebiliyor.

Share: