Reisicumhur Yardımcısı Oktay, Boğazlıyan OSB Yatırım Planı toplantısına başkanlık etti

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında, Boğazlıyan Fuat Oktay Kombinasyon Uran Bölgesi (OSB)

2022 Yatırım Planı toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya Yozgat Valisi Saf Çelik ve Boğazlıyan Şehremini Gökhan Coşar’ın yanı sıra Boğazlıyan Ticaret ve Uran Odası Umumi Heyet Başkanı Öcal Öcalan ile 23 yatırımcı iş kadını katıldı.

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde kurulan OSB’ye ilişkin tıpkı sunumun gerçekleştirildiği toplantıda, yatırımcı firmaların toplanmış yatırım özetleri, dış satım, ciro ve envestisman hedefleri ile murat istihdam sayıları ele alındı.

Toplantıda, yatırımcıların yorum ve taleplerini dinleyen Oktay, OSB’de yatırımların bir an evvel tamamlanması ve fiili üretime geçilmesi için süreçlerin hızlandırılmasına yönelik gereken desteği sağlayacağının altını çizdi.

Yatırımcılar ise verdiği bindi ve katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a teşekkür etti.

Gıda, oluşum, makine, uzvi kimya, ambalaj, otomasyon, mızrap sanayi kadar sektörlerden 26 firmanın saha alacağı Boğazlıyan Fuat Oktay OSB’nin ilk etapta 1685, toplamda 9 bin 690 kişiyi istihdam etmesi hedefleniyor.

Toplam mamure alanı 1070, endüstri parseli 650 dönüm olan ve düz doluluk oranı yüzde 95,4’e vasıl endüstri bölgesindeki yatırımlardan mecmu 528 milyon dolar ciro ve hep 245 milyon dolarlık yıllık ihracat bekleniyor.

Share: