Möble dükkanı alevlere konfirmasyon oldu… İçerideki eşyaları yetmek için yarıştılar

Mobilya dükkanı alevlere doğrulama oldu… İçerideki eşyaları yetirmek için yarıştılar

Yanan dükkandan malzemeleri hakeza çıkarttılar

SAKARYA – Sakarya’nın Serdivan ilçesinde mevcut Mobilyacılar Çarşısında kâin ayrımsız dükkanın ikinci katında cuşiş imdi. İtfaiyenin çabuk müdahalesi ile kontrol altına alınan ateş esnasında, vatandaşlar dükkanda bulunan malzemeleri kurtarabilmek için seferber oldu. Yangının, bitişiğinde kâin boya atölyesine sıçramaması ise facianın önüne geçti.

Yangın, İstiklal Mahallesi’nde mevcut Mobilyacılar Çarşısı’ndaki yatak satışı yapan benzeri dükkanın ikinci katında ateş daha çok. Çatıdan mevrut patlama sesleri konusunda dışarıya çıkan ve yangını fark eden dükkan çalışanları durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Konunun bilgi verilmesi üstüne görüngü namına çokça sayıda itfaiye ve polis güçleri ekibi atıf edildi. Gelişmemiş sürede bölgeye vasıl ekipler yangına; arazöz, 13 miftah ve 30 personelle müdahale etti. Alaz ve dumanların yükseldiği bölgede panik oluştu, vatandaşlar sokağa döküldü. Dükkan çalışanları ve çevredeki vatandaşlar, ekiplerin engelleme ettiği yangında kötülük görmeyen malzemeler için adeta seferber oldu. İkinci katta mevcut birçok malzeme yanarak küle dönerken, zir kattaki malzemeler ise kurtarıldı.

Yangının, dükkanın bitişiğinde bulunan boya atölyesine sıçramadan taharri altına alınması ise koyu bir zaman aldırdı. Maddesel hasarın meydana geldiği cuşuhuruş ile ilgili inceleme başlatıldı.

Share: