Lehçe Bilardo Turnuvası sona erdi

Acun Şampiyonu Tayfun Taşdemir’in hazırlanması

Karşılaşmalardan görüntüler

Müsabakaları izleyen seyirciler

Şehremini Mehmet Yarka’nın konuşması

Madalya ve kupaların verilmesi

Toplu foto çekimi Şırnak’ta Lehçe Bilardo Turnuvası sona erdi

ŞIRNAK (AA) – Şırnak’ta 4 ilden 96 sporcunun katıldığı “Şırnak Belediyesi Lehçe Bilardo Turnuvası” çeyrek, nısıf ve final karşılaşmasının arkası sıra sona erdi.

Cumhuriyet Mahallesi Longoni Bilardo Salonu’nda salondaki 4 masada planlı ve 2 periyot evvel başlayan 3 izole bant bilardo turnuvasında finale sâdır 1997 Dünya Şampiyonu Yılmaz Özcan ve bakir Dünya Şampiyonu Tayfun Taşdemir karşılaştı.

Müsabakayı 40-39 kazanan Taşdemir, turnuvanın şampiyonu olurken ikinciliğini Özcan, üçüncülüğü de Diyarbakır’dan Meram Macit aldı.

Turnuvaya katılan Belediye Reisi Mehmet Yarka, AA muhabirine, 2 aktarılma önce başlayan ve 14 ilden 96 sporcunun yarıştığı turnuvanın finalini gerçekleştirdiklerini, müsabakalarda bilardo severlerin haddinden fazla fırtınalı karşılaşmalar izlediğini söyledi.

Şırnak’ın serencam zamanlarda turnuvaların merkezi olduğunu belirten Yarka, devamında şunları kaydetti:

“Keyif, paraşütü, uluslararası tenis turnuvası, rafting kabil etkinlikleri güdük zaman önce eş sahipliği yaptık. Serencam yıllarda sevilen benzeri spor dalı olan bilardonun turnuvasını ikinci nöbet kentimizde yapıyoruz. Bugünü manidar kılan 2 şampiyonun kentimizde bu turnuvaya iştirak etmesi. Biri 1997 ötekisi üstelik bir hafta önceki böke olan ve ayağının tozuyla bizi kırmayıp gelen son böke Tayfun Taşdemir. Onları Şırnak’ta ağırlamaktan iri mutluluk duyuyoruz. Şehremaneti yerine gelişigüzel zaman sporun ve sporcunun birlikte olduk olmaya bitmeme edeceğiz. Emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum”

Turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve kupalar verildi.

Etkinliğe, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Toyluk ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer, AK Fırka İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Share: