Lastikçilerde şita mesaisi

Lastikçilerde şita mesaisi

BAYBURT – Albeni sıcaklıklarının düştüğü ve soğukların iyiden iyiye hissedildiği Bayburt’ta, sürücüler kışlık korse taktırmak için oto lastikçilerin yolunu tuttu.

Şita mevsiminin okkalı geçtiği Bayburt’ta, vatandaşlar ercecik önlem alarak, dangadak yağacak olan kar karşısında mağdur olmamak üzere kışlık lastiklerini taktırmaya başladılar. Kar yağışı öncesi oto lastikçilerde kükremek yaşanırken esnaf ise vatandaşları kıygın etmemek üzere yoğun say harcıyor.

Zorunlu şita lastiği uygulamasının peşi sıra vatandaşların dükkanda deniz oluşturduğunu bildiren esnaf Mehmet Asan, “Havaların soğumasıyla alay malay lastik değişimlerimiz başlamıştır, bir hayli su oldu. Biz da bu yoğunluğu azaltmak amacıyla kıvrak bire bir şekilde 7/24 çalışıyoruz, insanların kıygın olmamasını istiyoruz, mağduriyetlerini gidermeye hız ediyoruz. Bundan sonrasında de işlerimiz devam edecek kadar” ifadelerini kullandı.

Lastik değiş fiyatları 130 liradan başlıyor 200 liraya büyüklüğünde çıkıyor

Lastik değişim fiyatlarının aracın ve jantın modeline bakarak değişim gösterdiğini belirten Asan, oldukça araçlarda fiyatların 130 ile 150 lira arasında olduğunu, iri araçlarda ise korse değişim fiyatının 150 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıktığını söyledi.

Sürücülerin kar yağdıktan sonradan kıygın olmaması üzere uyarıda bulunan Asan, “Şu zaman güç namına çalışıyoruz amma çabucak kar yağarsa işin rengi değişir. Vesait yolda kalabilir ya de yoğunluğa bakarak hemencecik değişim yapamayız tıpkı kaç gün sürücüler karda kışta bekleyebilir. O yüzden sürücüler kar yağmasını beklemesin, gelip kışlık lastiklerini taktırsınlar” şeklinde konuştu.

Share: