Kurtlar Vadisi’nin Sevilen İsmi Ölüm Etti!

Kurtlar Vadisi, Sapık Yürek, Barda, Zincirbozan, Kocan Büyüklüğünde Konuş ve Aliye üzere yapımlarda afi düz İsmail İncekara, hayatını kaybetti.

“GÜNE BÖYLE BİR HABERLE YOK ETMEK İÇİMİZE DOKUNAKLI DÜŞÜRDÜ”

Çığlık haberi Utku Algöz, yaptığı paylaşımla duyurdu. Algöz, yaptığı paylaşımda, “Bulunmaz ağabeyim #ismailincekara irtihal etmiş.Güne böyle benzeri haberle dercetmek içimize ateş düşürdü. Başımız sağlıklı olsun dostlar.” ifadelerine saha verdi.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 tevellütlü maharetli aktör ve temaşa sanatçısı İsmail İncekara Bursa’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kanlıca ve Sakarya’da geçmiştir. Kabataş Lisesi’nde yatılı olarak Ortaöğretim eğitimini tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimini sürdürmüştür. Ankara Çap Konservatuvarı Erdemli Bölümü’nden çıkışlı olmuştur. İsmail İncekara mezuniyetin arkası sıra ise İstanbul Devlet tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır.

Bugüne büyüklüğünde Duvardaki Koku, Ferişte Apartmanı, Deli Yürek, Azad, Kurtlar Vadisi, Aliye, Bir Bina Altında, Yalancısın Sen ve Kılıç Haset dizilerinin birlikte Avrenosun Müşterileri, Ev Alanda Gelişmemiş Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Barda, Zincirbozan, Kirpi ve On Paralık Ikbal beyaz perde filmlerinde fiyaka almıştır.

Share: